امنیت

12 نکته امنیتی برای محافظت از دوربین وای فای

12 نکته امنیتی برای محافظت از دوربین وای فای فروشگاه وبرا

دوربین‌های امنیتی خانگی WiFi به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که خطر مزاحمان را به حداقل برسانند و امنیت خانواده و محل کار را تضمین می‌کنند. بااین‌حال، نگرانی‌های امنیتی بالقوه‌ای نیز برای آن‌ها وجود دارد. گروهی از هکرها به دوربین نظارتی دسترسی پیداکرده‌اند که زنگ خطر را به صدا درمی‌آورد. بنابراین نحوه استفاده ایمن از دوربین‌های مداربسته وای فای، یعنی نحوه جلوگیری از هک دوربین IP بی‌سیم، بسیار ضروری بوده است.حال در این مقاله 12 نکته امنیتی برای محافظت از دوربین وای فای ذکر شده و توضیحاتی ارائه می شود .

اما چگونه شخصی دوربین‌های IP شمارا هک می‌کند؟

اکثر کسانی که دوربین‌های وای فای را در لیست دوربین‌های IP ناامن هک می‌کنند، به دلیل رمز عبور پیش‌فرض یا عدم محافظت از رمز عبور موردبررسی قرار گرفتند.

بدتر از آن، برخی از دوربین‌های WiFi فاقد ویژگی‌های اولیه امنیتی هستند. آن‌ها از رمزگذاری SSL/TLS پشتیبانی نمی‌کنند، که باعث می‌شود فیلم‌های نظارت تصویری دوربین‌های IP در برابر هکرها آسیب‌پذیر باشند. و عدم آگاهی کاربران از امنیت بین دوربین‌ها و روتر نیز منجر به مشکلات هک دوربین وای فای می‌شود.

وب کم‌های بی‌سیم و دوربین‌های IP آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید ایمن نیستند. اما خوشبختانه، در اینجا چند کار ساده وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از سیستم امنیتی WiFi خانه خود ازجمله وب کم و دوربین‌های امنیتی در برابر هکرها انجام دهید.

نکته 1: شبکه بی‌سیم خانه خود را ایمن کنید

ایمن‌سازی شبکه WiFi خود اولین و همچنین اساسی‌ترین کاری است که می‌توانید برای محافظت از دوربین‌های IP WiFi خود در برابر نقض شدن توسط هکرها انجام دهید.

این ممکن است شامل استفاده از روش رمزگذاری WPA2-AES، تغییر رمز عبور قوی‌تر برای روتر خانگی، تغییر نام پیش‌فرض SSID، خاموش کردن شبکه مهمان که می‌توانید به آن فکر کنید.

نکته 2: یک رمز عبور قوی برای دوربین‌های WiFi ایجاد کنید

ممکن است فراموش کنید که یک رمز عبور ایجاد کنید یا حتی به ‌اشتباه متوجه شوید که تنظیم رمز عبور غیرممکن است. واقعیت این است که این دری را برای هکرها باز می‌گذارد تا به‌راحتی به دستگاه و از طریق دستگاه به شبکه بی‌سیمی که به آن متصل است دسترسی پیدا کنند.

برخی از شما ممکن است پس از خرید رمز عبور پیش‌فرض سیستم‌های مانیتورینگ وای فای را تغییر ندهید. این به‌شدت خطرناک است. بنابراین، رمز عبور پیش‌فرض را تغییر دهید و یک رمز عبور قوی انتخاب کنید. بهتر است حروف، حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علائم را باهم ترکیب کنید. هر چه رمز عبور پیچیده‌تر باشد، حدس زدن آن دشوارتر است. نکات وب‌سایت در مورد نحوه هک کردن رمزهای عبور دوربین IP نیز می‌تواند سرنخ هایی برای ایجاد رمز عبور قوی‌تر به شما بدهد که هک شدن آن سخت است.

نکته 3: اگر دوربین شما بی‌سیم است، رمزگذاری WPA2 را روشن کنید

اگر دوربین شما دارای قابلیت بی‌سیم است، باید آن را فقط به یک شبکه بی‌سیم رمزگذاری شده با WPA2 بپیوندید تا شنود بی‌سیم نتواند به آن متصل شود و به فیدهای ویدیویی شما دسترسی پیدا کند.

نکته 4: مانیتورینگ آنلاین از راه دور را خاموش‌کنید

بسیاری از دوربین‌های نظارتی مجهز به WiFi از مشاهده از راه دور پشتیبانی می‌کنند، بنابراین می‌توانید خانه‌ یا محل کارتان را حتی زمانی که دور هستید کنترل کنید. اما یک نگرانی پنهان وجود دارد که یک برنامه یا وب‌سایت می‌تواند از راه دور به دوربین امنیتی شما وارد شود، که می‌تواند در معرض هکرها قرار گیرد. بنابراین زمانی که قصد استفاده از آن را ندارید، آن را خاموش‌کنید.

نکته 5: رمز عبور مناسبی  به دوربین‌های خود اختصاص دهید

بسیاری از دوربین‌های IP به‌طور پیش‌فرض محافظ رمز عبور را روشن نمی‌کنند. بااین‌حال، برخی از افراد فراموش می‌کنند که پس از راه‌اندازی اولیه، محافظ رمز عبور اضافه کنند و در نهایت دوربین‌ها را برای دسترسی همه باز می‌گذارند.

نکته 6: سیستم‌عامل دوربین را به‌طور منظم به‌روز کنید

معمولاً سازندگان دوربین‌های وای فای سخت‌افزار خود را به‌روزرسانی می‌کنند تا عملکرد را بهبود بخشند، به‌خصوص زمانی که برخی از مشکلات ظاهر می‌شوند. بنابراین به‌روزرسانی سیستم‌افزار را برای آخرین مورد ادامه دهید. می‌توانید وب‌سایت رسمی سازنده دوربین را بررسی کنید و ببینید آیا می‌توانید به‌روزرسانی کنید.

نکته 7: دوربین وای فای را از یک منبع قابل‌اعتماد خریداری کنید

هنگامی‌که یک سیستم دوربین بی‌سیم جدید را انتخاب می‌کنید، منابع زیادی برای انتخاب شما وجود دارد. می‌توانید سایت‌های مختلف خرید دوربین‌های امنیتی بی‌سیم  و برخی از وب‌سایت‌های شرکت‌های معتبر را پیدا کنید، جایی که می‌توانید  مارک‌های همه‌کاره دوربین‌های مداربسته را ببینید . همیشه به یاد داشته باشید که یک مورد قابل‌اعتماد با خدمات مشتری خوب را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که دوربین امنیتی WiFi شما SSL یا TLS را فعال می‌کند و همچنین از رمزگذاری SSL پشتیبانی می‌کند که درست مانند دوربین‌های Reolink از دوربین شما در برابر چشم‌های کنجکاو محافظت می‌کند.

نکته 8: وقتی از وب کم خود استفاده نمی‌کنید، اتصال خود را قطع کنید

برنامه Webcam On-Off مخصوصاً برای کسانی که لپ‌تاپ یا رایانه با وب کم داخلی دارند توسعه‌یافته است. هر زمان که بخواهید می‌توانید وب کم خود را خاموش‌کنید. این برنامه از هر نوع مشکل ناشی از تهاجم احتمالی وب کم شما جلوگیری

می‌کند.

همچنین می‌توانید دسکتاپ وب کم USB را جدا کنید یا آن را در بایوس یا سیستم‌عامل غیرفعال کنید. روش‌های اخیر ممکن است برای غیرفعال کردن میکروفون در رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ نیز مفید باشد.

نکته 9: لنز وب کم خود را بپوشانید

ممکن است مسخره  به نظر برسد، اما ازآنجایی‌که هکرها بدافزاری را توسعه داده‌اند که می‌تواند ما را ببیند و از طریق وب کم‌ها و میکروفون‌ها بشنوند، باید اقدامات شدیدی انجام دهید.

خوشبختانه، نوارها هنوز راهی برای محافظت از شما در برابر تهدیدات سایبری هستند و استفاده از آن‌ها بسیار آسان است و برای همه قابل‌دسترسی است. هنگامی‌که نیاز به استفاده از وب کم شما وجود دارد، می‌توانید به سادگی تکه نوار را بردارید و پس از استفاده آن را برگردانید. یک نکته خوب برای اینکه هیچ اثری از چسب روی لنز باقی نماند، استفاده از چسب همراه با یک‌تکه کاغذ است.

نکته 10: مراقب ایمیل‌های بازیابی رمز عبور باشید

گزینه بازیابی رمز عبور فراموش‌شده که تقریباً در هر سرویسی وجود دارد، امروزه می‌تواند یک مشکل واقعی باشد. فقط تعداد کمی از مردم می‌دانند که این سرویس یک هدف اصلی برای مجرمان سایبری است.

افراد زیادی هستند که به این نوع چیزها اهمیت می‌دهند، اما تصور کنید که چه اتفاقی برای زندگی دیجیتالی شما می‌افتد اگر یک هکر به‌حساب جیمیل شما که برای بازیابی همه رمزهای عبور خود استفاده می‌کنید دسترسی داشته باشد؟ بهترین جایگزین برای حل این مشکل استفاده از آدرس های ایمیل پیچیده است که صرفاً برای این منظور استفاده می‌شود.و دوربین امنیتی  WiFi خود را در برابر هکرها محافظت می‌کنید.

نکته 11: محافظت از رایانه  خود را با برنامه‌های ضد بدافزار تکمیل کنید

نکته ایمنی که کاربران ویندوز معمولاً به آن گوش می‌دهند این است که “آنتی‌ویروس را در رایانه خود نصب و به‌روز کنید”. این نکته خوبی است، اما یک آنتی‌ویروس قادر به تشخیص انواع تهدیدهای مجازی نیست.

بنابراین، شما باید یک ابزار محافظتی در برابر بدافزارها را انتخاب کنید و اسکن‌های دوره‌ای را با استفاده از ابزارهای ضد بدافزار انجام دهید. با نصب آن برنامه‌ها،  در برابر حفاظت امنیتی دوربین WiFi نه‌تنها از خود در برابر فایل‌ها و سایت‌های مخرب محافظت می‌کنید، بلکه می‌توانید ویروس‌هایی را که عملکرد صحیح رایانه شمارا به خطر می‌اندازند شناسایی و حذف کنید.

نکته 12: دوربین امنیتی خانه در فضای باز خود را ایمن کنید

نصب دوربین خانه در فضای باز در مکانی امن و راحت نیز نکته مهمی است، اما اغلب توسط اکثر مردم و آن دستورالعمل‌های ایمنی محبوب آنلاین نادیده گرفته می‌شود. آسیب دوربین امنیتی در فضای باز در زندگی روزمره اتفاق می‌افتد.

بنابراین، برای ایمن کردن دوربین‌های WiFi خود در فضای باز، باید جزء لیست شما باشد. این عمدتاً شامل 2 چیز است: جلوگیری از سرقت دوربین شما توسط سارقان و محافظت از آن در برابر آب و هوای سخت مانند باران شدید،سرما  شدید و گرما. اگرچه بسیاری از دوربین‌های مداربسته بی‌سیم ضدآب هستند، اما بهتر است مکان راحت و مخفی در مواقع دزدی را برای نصب انتخاب کنید.

ز آنجایی که دوربین‌های وای فای و دوربین‌های ویدئویی دارای ضعف‌های امنیتی جدی هستند، این نکات ذکرشده در بالا را در نظر بگیرید تا دوربین‌ها را از هک شدن محافظت کنید و امنیت دوربین خانگی خود را که دارای وای فای است، بهبود ببخشید.

خرید دوربین وای فای

اگر شما قصد خرید دوربین وای فای را داشته باشید و با توجه به نیاز و اولویتی که برای خرید دوربین دارید می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنیدو در صورت تمایل به خرید دوربین وای فای دارید  بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *