دوربین مداربسته

کاربردهای دوربین‌های مداربسته

تفاوت دوربین مداربسته برای فضای باز و بسته

دوربین‌های مداربسته یکی از سیستم های امنیتی و نظارتی به حساب می‌آید و به صورت کلی نقش چشم را بازی می کنند. در این مقاله به معرفی کاربردهای دوربین‌های مداربسته می پردازیم. انتخاب دوربین مداربسته برای خانه و محل کار، کار آسانی نیست. برای خرید دوربین مداربسته باید خوب دقت کنید تا بهترین انتخاب را هم از نظر امنیت و هم به صرفه بودن اقتصادی انتخاب بهتری داشته باشید. حال باید بدانیم که کاربردهای دوربین‌های مدار بسته چیست؟ در کجاها نصب می‌شود؟ و برای چه محیط‌هایی قابل استفاده است؟

انواع دوربین مداربسته چه کاربردهایی دارد؟

متاسفانه در حال حاضر آمار سرقت افزایش یافته است و به همین دلیل استفاده از سیستم نظارتی در هر محیطی، چه مسکونی و چه فروشگاهی الزامی است و یکی از سوالات رایجی که بسیاری از افراد قبل از خرید از ما می‌پرسند این است که انواع دوربین مداربسته چه کاربردهایی دارد؟ در جواب این سوال بایستی گفت دوربین‌ها براساس ظاهر به دو دسته بولت و دام تقسیم می‌شوند که در ادامه به بررسی کامل این دو مدل دوربین و کاربردشان می‌پردازیم.

کاربرد دوربین مداربسته دام و یا مینی دام 

شکل دوربین‌های دام یا مینی دام مانند گنبد بوده و معمولا لنزشان در بدنه نصب شده و شما نمی‌توانید جهت لنز را تغییر دهید، این مدل دوربین بیشتر در فضاهای داخلی، زیر سقف‌های کوتاه و پارکینگ‌ها نصب می‌شود و به خاطر این ویزگی برخی به آن  دوربین سقفی هم می‌گویند. از این دوربین می‌توانید در فضاهایی مانند ادرات، فروشگاه‌ها، پارکینگ، مکان‌های عمومی، هتل‌ها و بیمارستان‌ها استفاده کرد. 

کاربرد دوربین مداربسته بولت یا مینی بولت

شکل ظاهری دوربین مداربسته بولت یا مینی بولت مخروطی شکلی است و اغلب در فضاهای (آکتور) یا بیرونی مانند حیاط، فضای باغ، خیابان و ورودی ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌شود چرا که دوربین‌های بولت، ضد آب و ضد ضربه و دارای دید شب قوی هستند  و در محیط‌های تاریک تصاویر  واضحی را نشان می دهند. ناگفته نماند که دوربین‌های بولت گردش ندارند و ثابت هستند.

انواع دوربین مداربسته چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد دوربین مداربسته در زندگی روزمره

با یک سرچ ساده در اینتزنت و مطالعه اخبار سرقت می‌توان به اهمیت دوربین مداربسته در زندگی روزمزه پی برد. این سیستم نظارتی بی نظیر در همه جا کاربرد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خیابان، فروشگاه‌، ادارات و منازل مسکونی اشاره کرد. در ادامه هریک را بیشتر بررسی خواهیم کرد:

کاربرد دوربین مداربسته در خیابان 

همه‌ی ما در بزرگراه‌ها، چهارراه و غیره دوربین‌های مداربسته زیادی به چشممان خورده است، چرا که روزانه در خیابان هزاران سرقت، تصادف و یا تخلف رانندگی اتفاق می‌افتد و دوربین‌های مداربسته همانند یک چشم همه چیز را زیر نظر گرفته و به تامین امنیت و مدیریت هر چه بهتر شهر کمک می‌کنند. دوربین‌های مداربسته منجر به کاهش تخلفات و جرائم شده و در مواقع ضروری به راحتی می‌توانند همانند یک شاهد، حقیقت را اثبات کنند. 

کاربرد دوربین مداربسته در فروشگاه‌ها

یکی دیگر از مکان‌هایی که سرقت در آنجا بسیار اتفاق می‌افتد فروشگاه‌ها هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به لباس فروشی‌ها، طلافروشی‌ها و اغذیه فروشی‌ها اشاره کرد و برای جلوگیری از سرقت، به افرادی که صاحب یکی از این کسب و کارها هستند توصیه می‌شود تا از سیستم مداربسته حتما در قسمت‌هایی نظیر در ورودی، انبار داری و حتی صندوقداری استفاده کنند. از مزایای نصب دوربن مداربسته در فروشگاه‌ها می‌توان به مواردی نظیر آرامش خاطر فروشندگان، جلوگیری از خسارات مالی و کنترل بر روی محیط اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر اهمیت دوربین مداربسته برای محیط کار را مطالعه کنید. 

کاربرد دوربین مداربسته در مدارس

متاسفانه بسیاری از جرائم مانند سرقت اموال و یا دعوا، در مدارس اتفاق می‌افتد، از همین رو برای حفظ اموال، جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند و کنترل دانش آموزان بایستی از دوربین مداربسته استفاده کرد. البته اگر مدیر مدرسه هستید و قصد نصب دوربین مداربسته در مدرسه‌تان را دارید بایستی این نکته را به خاطر بسپارید که دوربین مداربسته حریم شخصی دانش آموزان و معلمانتان را نقض نکند، به طور مثال نصب دوربین مداربسته در کلاس‌ها و سرویس بهداشتی ممنوع است.

کاربرد دوربین مداربسته در فروشگاه‌ها

کاربرد دوربین مداربسته در ساختمان‌های مسکونی

از جمله مکان‌هایی که بسیاری از سارقین در کمین آن هستند منازل و حتی مجتمع‌های مسکونی است، از همین رو نصب دوربین مداربسته در قسمت در ورودی ساختمان و پارکینگ، قسمت لابی، راهروها و حتی طبقات توصیه می‌شود؛ چرا که باعث تامین امنیت، حفظ اموال و آرامش ساکنین می‌شود. ناگفته نماند که مشاجره‌های بسیاری در مجتمع‌های مسکونی رخ می‌دهتد و در صورت وفوع هر گونه حادثه، فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته می‌توانند حقیقت را اثبات کنند.  

کلام آخر 

اگر شما قصد خرید دوربین مداربسته  را داشته باشید باید در درجه اول  مشخص کنید که دوربین مداربسته را برای کدام فضا نیاز دارید و هدفتان از نصب دوربین مداربسته چیست؟ اگر قصد بررسی جزئیات را دارید دوربین 5 مگاپیکسل مناسب شماست اما اگر تنها هدفتان کنترل رفت و آمدها است دوربین 2 مگاپیکسل نیازتان را برطرف می‌کند. اگر شما نیز تمایل به خرید دوربین مداربسته دارید، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید. برای مشاوره پیش از خرید می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *