امنیت

آیا همه دوربین‌های امنیتی به اینترنت نیاز دارند؟

دوربین مداربسته
همه دوربین‌های امنیتی به اینترنت نیاز ندارند، اما بدون آن، کنترل از راه دور، اعلان‌ها و سایر ویژگی‌های دوربین‌های هوشمند را از دست می‌دهید.در این مقاله به سوال آیا همه دوربین‌های امنیتی به اینترنت نیاز دارند؟را توضیح می دهیم.
در حالی که این روزها، اکثر دوربین‌های امنیتی به اینترنت متصل هستند، تعدادی گزینه بی‌سیم وجود دارد که برای کار کردن به شبکه نیازی ندارند. البته، متصل نبودن به این معنی است که وقتی دوربین شما حرکتی را تشخیص می‌دهد، نمی‌توانید اعلان‌ها را دریافت کنید، از جمله قابلیت‌های دیگر، فیلم‌های زنده را بررسی کنید یا دوربین خود را از راه دور خاموش و روشن کنید. اما اگر این همان چیزی است که به دنبال آن هستید، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم برای کار کردن نیازی به اتصال فعال اینترنت ندارند. ویدئوی دوربین امنیتی بی‌سیم را می‌توان به طور موقت روی کارت SD ذخیره کرد. در یک شبکه خصوصی که توسط ضبط کننده کنترل می‌شود، ممکن است از NVR نیز برای ذخیره فیلم دوربین استفاده شود.
در ادامه مطلب بخوانید تا بدانید چگونه می‌توانید از دوربین امنیتی بی‌سیم بدون شبکه جهانی وب استفاده کنید.
بنابراین برای مشاهده نحوه استفاده از دوربین‌های بی‌سیم بدون اتصال به اینترنت به خواندن ادامه دهید.

ویژگی‌های دوربین بی‌سیم بدون اینترنت

مزایا

• بدون هک : اگر چیزی به اینترنت متصل نباشد، هیچ شانسی برای نقض داده‌ها و هک اطلاعات دوربین وجود ندارد
• بدون هزینه : بسیاری از دوربین‌های متصل به وب، معمولاً ماهانه یا سالانه برای ذخیره‌سازی ابری هزینه دریافت می‌کنند. اما بدون ذخیره‌سازی ابری، پس از هزینه‌های تجهیزات، دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت. در عوض، فیلم شما در یک دستگاه فیزیکی ذخیره می‌شود.
• روشن در هنگام قطع برق : مزیت بزرگ دوربین‌های بی‌سیم، به طور کلی، این است که به برق خانه شما وابسته نیستند، بنابراین حتی در خاموشی نیز به کار خود ادامه می‌دهند.
• بدون تأثیر بر پهنای باند : برخلاف دوربین‌های متصل به وای فای، دوربین‌های IP با گرفتن پهنای باند گران‌بها سرعت اینترنت شما را کاهش نمی‌دهند.

معایب
• گزینه‌های محدود، اگرچه برخی از دوربین‌های IP در بازار وجود دارد، اکثر آن‌ها به اینترنت متصل هستند.
نمی‌توانید از راه دور فیلم را کنترل کنید یا به آن دسترسی پیدا کنید: بدون اینترنت، نمی‌توانید پخش جریانی زنده را از تلفن خود بررسی کنید یا دوربین خود را از راه دور مسلح کنید.
• بسته به قابلیت‌های هوش مصنوعی، اگر دوربین حرکت یا فردی را تشخیص دهد، به شما اطلاع داده نمی‌شود.
• در حالی که فیلم در نوعی از حافظه ذخیره می‌شود، به هیچ وجه در فضای ذخیره‌سازی ابری آپلود نمی‌شود، بنابراین اگر می‌خواهید افزونگی ایجاد کنید، باید این کار را به صورت دستی انجام دهید.
•  یک نقطه ضعف همه دوربین‌های بی‌سیم این است که باید باتری را شارژ کنید یا در نهایت آن را تعویض کنید (مگر اینکه انرژی آن از یک پنل خورشیدی تأمین شود، اما این نسبتاً نادر است).

ویژگی های دوربین‌های بی‌سیم

اگرچه وای فای برای اکثر دوربین‌های امنیتی هوشمند موجود در بازار امروزه نیاز است، اما برای بهره‌مندی از تمام مزایای دوربین‌های امنیتی اینترنت اشیا به آن نیاز ندارید.

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، مانند اکثر دوربین‌های امنیتی باسیم، برای انتقال ویدئو به اتصال شبکه متکی هستند.
با این حال، اکثر مدل‌ها دارای حافظه داخلی و همچنین باتری هستند.این به این دلیل است که شما به منبع تغذیه فعال یا اتصال شبکه نیاز ندارید.
نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که مدت زیادی دوام نمی‌آورد، به خصوص اگر دوربین به طور مداوم ضبط می‌کند.

شاید این فکر به ذهن شما خطور کرده باشد:من اینترنت ندارم، بنابراین چه گزینه‌های دیگری برای عملکرد دوربین‌های بی‌سیم بدون اتصال دارم؟
اکنون به گزینه‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم که بدون اینترنت کار می‌کنند می‌پردازیم.
دوربین‌های بی‌سیم معمولاً می‌توانند بدون اتصال به اینترنت با اتصال به NVR یا حافظه داخلی کارت SD استفاده شوند. از سوی دیگر، هر دو گزینه محدود به مشاهده مداربسته هستند، به این معنی که نمی‌توانید ضبط‌ها را از دور مشاهده کنید. اتصال اینترنت برای نظارت از راه دور لازم است، مگر اینکه بخواهید فیلم را روی رایانه‌ای که به طور فیزیکی به دوربین متصل است، مشاهده کنید
دوربین مداربسته بدون اتصال به شبکه را نمی‌توان از یک مکان راه دور مشاهده کرد. اگر NVR را به روتر متصل کنید، می‌توانید از طریق اینترنت باز از آن استفاده کنید

محدودیت‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم بدون اینترنت

پشتیبان گیری، دسترسی از راه دور و اعلان‌ها در دوربین‌های امنیتی بی‌سیم رایج هستند. با این حال، هر سه عملکرد نیاز به اتصال به اینترنت دارند. در این شرایط، یک NVR ممکن است کمکی نباشد زیرا شبکه خصوصی آن اتصال اینترنتی فعالی را ارائه نمی‌دهد.

چالش‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم:

دسترسی از راه دور
فقط در صورتی می‌توانید از راه دور به دوربین دسترسی داشته باشید که شبکه شما متصل باشد. اکثر مدل‌های دوربین بی‌سیم ویدئو را از طریق اینترنت پخش می‌کنند و فضای ذخیره‌سازی مبتنی برابر را ارائه می‌دهند. در صورت عدم اتصال به اینترنت، دستگاه از راه دور چیزی ارسال نمی‌کند و فیلم روی کارت SD ذخیره می‌شود.
دسترسی آنلاین
اگر می‌خواهید از دور خانه خود را زیر نظر داشته باشید، دوربین امنیتی به اتصال اینترنت نیاز دارد. برای آنلاین کردن دوربین امنیتی، از یک هات اسپات موبایل استفاده کنید یا آن را از طریق کابل LAN به روتر وصل کنید. اگر برای اجازه دسترسی از راه دور تنظیم شده باشد، باید با هر یک از دو سیستم کار کند.

بنابراین دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، سیستم ساده‌تری برای راه‌اندازی دارند. آن‌ها راحت‌تر و بدون سیم قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، دوربین‌های امنیتی سیمی نیاز به نصب ماهرانه دارند، مدیریت آن ناخوشایند است و می‌تواند کمک زیادی به هزینه‌های برق شما کند.

هر دو دوربین امنیتی دارای ویژگی‌های خوب یا بد خواهند بود. هر دو برای هر نوع خاصی از ملک مناسب هستند.
همان‌طور که در دوربین‌های امنیتی بی‌سیم دیده می‌شود، یک شبکه سیمی کیفیت ویدیوی ثابت‌تری را منتقل می‌کند.
دوربین‌های بی‌سیم اطلاعات را از طریق شبکه ارسال می‌کنند و فقط به اندازه اتصال WIFI پایدار هستند.
اگر کیفیت تصویر عالی ضروری نیست، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم فوق‌العاده هستند اگر از نوع فنی نباشید و بخواهید همه‌چیز را ساده نگه دارید.
برای کسانی که اتصال اینترنت ندارند، و کیفیت تصویر برایتان خیلی مهم نیست دوربین امنیتی بدون اینترنت بسیار خوب است بدانید که در واقع گزینه‌های زیادی برای دوربین‌های امنیتی بدون وای فای وجود دارد.

خرید دوربین امنیتی

اگر شما قصد خرید دوربین امنیتی را داشته باشیدبهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *