دزدگیر

بررسی اجزای مهم دزدگیر اماکن

بررسی اجزای مهم دزدگیر اماکن

تامین امنیت منزل، محل کار و غیره با توجه به افزایش آمار سرقت، به یکی از اولویت‌های افراد تبدیل شده است از همین رو به سمت دزدگیر اماکن ترغیب می‌شوند، حال ما در ادامه قصد داریم اجزای کلیدی دزدگیر اماکن را بررسی کنیم، زیرا برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که تنها خرید پنل مرکزی کافیست، اما بایستی بدانید که تامین امنیت محیط به واسطه ی دزدگیر اماکن نیازمند در کنارهم قرار گرفتن چندین سیستم است.

این تجهیزات شامل سنسورها نظیر سنسور ضربه گیر، آژیر و پنل مرکزی می‌شود که هر کدام نقشی حیاتی در برقراری امنیت محیط دارند. حال ما در ادامه قصد داریم اجزای کلیدی دزدگیر اماکن را بررسی کنیم، 

اجزای تشکیل دهنده دزدگیر اماکن

اجزای تشکیل دهنده دزدگیر اماکن شامل سنسور در و پنجره، سنسور دود و آتش، پنل مرکزی، آژیر، سنسور ضربه، تلفن کننده، باتری دزدگیر و سنسور حساس به حرکت می‌شود، در ادامه هریک را به صورت مفصل بررسی می‌کنیم که به صورت زیر است:

پنل مرکزی

اصلی‌ترین و مهم‌ترین سیستم در پکیج دزدگیر اماکن، پنل مرکزی است، این سیستم همانند یک فرمانروا عمل کرده و به دیگر سیستم‌ها دستور می‌دهد. پنل‌های مرکزی در انواع مختلف با قیمت‌های متنوع در بازار موجودند. وظیفه این سیستم ارسال پیامک، تماس و اعلام هشدار در زمان سرقت است.

وظیفه‌ی این سیستم ارسال سیگنال به دستگاه تلفن کننده و آژیرها است. نحوه ی کار به این شکل است که حسگرها متوجه حرکات مشکوک شده و به سیستم مرکزی سیگنال ارسال می‌کنند، سپس این قسمت به تلفن کننده فرمان تلفن کردن به مالک را داده و به آژیر نیز فرمان آژیر کشیدن و ایجاد سر وصدا جهت فرار سارقین را می‌دهد. 

ت

سیستم دزدگیر اماکن سیمکارتی فوتال مدل F-550

سیستم دزدگیر اماکن سیمکارتی فوتال مدل F-550

یکی از برندهای معتبر در زمینه ساخت پنل مرکزی دزدگیر اماکن، فوتال است، این مدل دزدگیر با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مختلف و به روز قادر است تا امنیت محیط شما را به خوبی تامین کند. این مدل دزدگیر در تمامی اماکن قابل نصب بوده و با نصب آن می‌توانید در هر زمان و مکان از حادثه سرقتا با خبر شوید، از دیگر ویزگی‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل از راه دور 
 • تشخیص حرکت
 • اعلام هشدارقابلیت اتصال به سیستم امنیتی صوتی و بصری
 • قابلیت حساسیت قابل تنظیم

سنسور دود و آتش

این سنسور در زمان وقوع حوادثی نظیر نشتی گاز و قبل از شروع آتش‌سوزی، افراد را با خبر می‌کند، معمولا این سنسور در سقف نصب می‌شود و اغلب در مکان‌هایی کاربرد دارد که احتمال آتش سوزی بیشتر است، به طور مثال می‌توان به رستوران‌ها، مشاغل مرتبط با نفت و گاز، انبارها و غیره اشاره کرد. 

حال عملکرد این سیستم به این صورت در زمان احساس دود، به پنل مرکزی سیگنال ارسال کرده و پنل مرکزی به تلفن کننده و آژیر دستور اطلاع رسانی داده و این طریق خطر آتش‌سوزی به مالکان اطلاع داده می‌شود. 

 

سنسور دود و آتش مستر (قابل نصب روی دزدگیر)

سنسور دود و آتش مستر 

این مدل سنسور دود و آتش قابل نصب روی انواع سیستم دزدگیر اماکن است و  از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و با احساس دود، تمامی اهالی منزل را از وجود خطر با خبر می‌کند. با وقوع حریق و پس از تشخیص دود، آشکارساز عمل کرده و ضمن روشن شدن چراغ LED، به مرکز کنترل فرمان اعلام خطر می‌دهد.  دیگر ویژگی‌های این سیستم عبارتند از:

 • حساسیت بالا
 • قیمت مناسب
 • دارای نشان استاندارد ملی ۳۷۰۹
 • قابلیت reset

سنسور ضد ضربه

سنسور ضد ضربه که برخی نیز آن را به شوک سنسور می‌شناسند یکی از اجزای مهم در دزدگیر اماکن است، این سیستم مانع تخریب وسایل مهم منزل مانند در و غیره توسط سارقین می‌شود. لازم به ذکر است که این سنسور معمولا روی دیوار نصب شده و در صورت احساس ضربه به دیوار و یا لرزش، خطر را به پنل مرکزی اطلاع داده و پنل مرکزی به سیستم‌های اعلان فرمان اطلاع رسانی می‌دهد. 

 

سنسور ضربه

سنسور ضربه

از دیگر تجهیزات اصلی در سیستم دزدگیر اماکن سنسور ضربه است، این مدل سنسور ضربه از کیفیت خوبی برخوردار بوده و با تمامی سیستم‌های دزدگیر اماکن نیز سازگاری دارد. نحوه ی ارتباط این مدل دزدگیر با پنل مرکزی از طریق سیم کشی انجام می‌شود. 

این مدل سنسور ضد ضربه بر روی درب و پنجره نصب شده و در صورت احساس ضربات مشکوک، به پنل مرکزی وجود خطر را اطلاع می‌دهد.

سنسور در و پنجره مگنتی

این سنسور از دو قطعه مگنتی تشکیل شده است که یکی بر روی در و دیگری بر روی چهارچوب قرار می‌گیرد، حال با باز شدن در به صورت مشکوک این سیستم به پنل مرکزی اطلاع داده و پنل مرکزی با فرمان به سیستم اطلاع رسانی مالک را از باز شدن در به صورت غیر مجاز مطلع می‌کند. این قطعه معمولا برای حفاظت از باز شدن در و پنجره به صورت غیر مجاز کاربرد دارد. 

 

سنسور درب و پنجره مگنتی سیمی

سنسور درب و پنجره مگنتی سیمی

از دیگر تجهیزات لازم دزدگیر اماکن برای تامین امنیت بیشتر، سنسور درب و پنجره مگنتی سیمی است، این سنسور برای کارایی نیازمند اتصال به پنل دزدگیر است و برای تمامی دزدگیرها نیز قابل استفاده می‌باشد، این مدل اژیر در هنگام فاصله گرفتن در و یا پنجره به صورت مسکوک به پنل مرکزی اطلاع داده و اینگونه مالک از وجود سارق مطلع می‌شود، ویژگی‌های این سنسور عبارتند از:

 • قابل استفاده بر روی تمامی درب‌ها
 • مجهز به ترمینال پیچی
 • مقاومت بالا

تلفن کننده دزدگیر اماکن

تلفن کننده یکی از اجزای اعلان سرقت است که وجود آن در سیستم دزدگیر اماکن حیاتی است، این سیستم در دو نوع سیمکارتی و معمولی وجود دارد و نحوه عملکرد آن نیز به این شکل است که در صورت خطر سرقت بعد از فرمان پنل مرکزی با شماره‌های خیره شده تماس گرفته و پیام ضبط شده را پخش می‌کند. 

نوع سیمکارتی همانطور که از نامش پیداست با سیمکارت کار می‌کند و نوع معمولی با خط ثابت، حال نوع سیمکارتی مزیتی که نسبت به معمولی دارد این است که در زمان قطع تلفن، قطع نمی‌شود.

تلفن کننده سیمکارتی بتا

تلفن کننده سیمکارتی بتا

از اجزای دیگر لازم برای دزگیر اماکن که جهت اعلام خطر به مالک استفاده می‌شود، تلفن کننده است، این مدل تلفن کننده قابل استفاده بر روی تمامی پنل‌های مرکزی فاقد تلفن کننده است. این مدل تلفن کننده با داشتن بهترین امکانات قادر است تا شما را در تامین هرچه بهتر محیطتان یازی کند. حال از ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

 • قابلیت تنظیم زبان به انگلیسی و یا فارسی 
 • تنظیم 200 حافظه شماره تلفن
 • دارای تقویم میلادی و شمسی
 • قابلیت تنظیم ساعت و زمان

باتری دزدگیر

عموما پنل‌های مرکزی با برق کار می‌کنند، اما مشکل این مورد این است که در هنگام قطع برق از کار افتاده و این امر باعث شده تا در زمان سرقت دستگاه دزدگیر اماکن عملکرد مناسبی نداشته باشد و از این رو یکی از تجهیزات مهم در پنل مرکزی باتری است، باتری باعث شده تا از خاموش شدن و از کار افتادن پنل مرکزی جلوگیری شود. حال نحوه ی کار باطری نیز به این صورت است که در زمان قطعی برق توسط سارقین، دستگاه از باتری تغذیه می‌کند و به این شکل امنیت محیط تامین می‌شود. 

باتری 12 ولت 7 آمپر

باتری 12 ولت 7 آمپر

این مدل باتری قادر است تا در زمان قطعی برق، برق مورد نیاز چپنل مرکزی را به خوبی فراهم کند. این ندل باتری از برند یورونت بوده که یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید باتری دزدگیر است. این باتری علاوه بر دزدگیر کاربردهای دیگری نیز دارد، این باتری با امکانات بسیار منجر به عملکرد بهتر دزدگیر اماکن شده و ویژگی‌های آن عبارتند از:

 • مقاوم
 • وزن سبک
 • کیفیت بالا
 • قابلیت ذخیره‌سازی 80 وات ساعت انرژی

آژیر و بلندگو

از دیگر تجهیزات لازم جهت اعلام سرقت به افراد آژیر است، این سیستم در هنگام سرقت همانند تلفن کننده از سمت پنل مرکزی فرمان گرفته، با این تفاوت که با به صدا در آمدن به مالک و یا همسایگان خطر سرقت را اطلاع می‌دهد. حال می‌توان جهت اعلام سرقت به یکی از این وسایل اکتفا کرد اما توصیه می‌شود که برای برقراری امنیت بیشتر از هر دو دستگاه استفاده شود. 

 

آژیر و کاور فلزی دزدگیر

آژیر و کاور فلزی دزدگیر

آژیر یکی از انواع تجهیزات لازم برای سیستم دزدگیر است، از مزیت این آژیر بیسیم بودن آن است و به همین علت در هر مکانی که امکان سیم کشی نیست، قابل نصب است. این مدل آژیر به همراه یک کاور فلزی جهت حفاظت از آژیر در برابر خطر سرقت و یا آسیب است. ویژگی‌های این مدل عبارتند از: 

 • صدای بالا
 • استحکام بالا
 • بیسیم بودن
 • اتصال چندین آژیر بیسیم به یک دستگاه

کلام آخر

خرید دزدگیر اماکن مخصوصا برای مکان‌هایی نظیر انبارها، خانه‌های ویلایی، ادارات، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای‌ طلافروشی‌ها و هر مکانی که دارای وسایل گران‌قیمت است توصیه می‌شود، نصب دزدگیر باعث شده تا شما با خیال راحت بتوانید به مسافرت رفته و از راه دور محیط خود را کنترل کنید.

حال فروشگاه اینترنتی وبرا جهت سهولت در خرید شما عزیزان، بهترین محصولات مورد نیاز دزدگیر اماکن را جمع آوری کرده و به صورت پکیح ارائه داده است، حال جهت خرید می‌توانید از طریق مراجعه به بخش پکیج دزدگیر اماکن اقدام نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *