واکی تاکی

بیسسیم آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟

بیسسیم آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟

اجتمالا اگر طبیعت گرد و یا کوهنورد هستید و یا رستوران بسیار بزرگ دارید، به فکر تهیه بیسیم که برخی نیز آن را به اسم واکی تاکی نیز میشناسند هستید، این سؤال در ذهنتان بارها و بارها پیش آمده که بیسیم آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟ حال بایستی به این نکته اشازه کرد که باید شما بر اساس نیازهایتان و بودجه، یکی از انواع بیسیم و یا واکی تاکی را انتخاب کنید.

هر کدام از این دو مدل مزایا و معایبی دارند، از این رو جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان برای سهولت در خرید بیسیم، ما در ادامه قصد داریم این موضوع را به طور کامل شرح دهیم. برای مشاهده و خرید انواع واکی‌ تاکی می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید، همچنین می‌توانید برای بررسی بیشر این محصولات در ادامه‌ی متن با همراه ما باشید.

انواع بیسیم و یا واکی تاکی

واکی تاکی‌ها به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شوند، این دو نوع واکی تاکی در دو موج بسیار بالا که در اصطلاح تخصصی به آن VHF گفته می‌شود و طول موج بسیار بالا که برخی به اختصار به آن UHF نیز می‌گویند ساخته می‌شود، اما سؤال اینجاست که واکی تاکی دیجیتال چیست؟ واکی تاکی آنالوگ چیست؟

انواع بیسیم و یا واکی تاکی

بیسیم (واکی تاکی) دیچیتال چیست؟

این دستگاه همانطور که از نامش پیداست از فناوردی دیجیتال برای انتقال صدا بهره می‌گبرد، حال در این نوع بیسیم قبل از آنکه مدولاسیون فرکانس انجام گیرد، صدا به صورت صفر و یک کد گذاری می‌شود و یکی از مزایای آن این است که در برابر تداخل نویز مقاومت بالایی دارد.

بیسیم آنالوگ چیست؟

بیسیم آنالوگ برخلاف بیسیم دیجیتال از فناوری آنالوگ استفاده کرده و جهت کد گذاری نیز از مدولاسیون در باند فرکانس FM بهره می‌گیرد. حال این مودل بیسیم نسبت به مدل دیجیتال پیچیدگی کمتری دارد. این موضوع لازم به ذکر است که به دلیل استفاده از امواج آنالوگ ممکن است که تداخل صدا پیش بیایید.

تفاوت بیسیم آنالوگ و دیجیتال چیست؟

حال که با واکی تاکی‌های آنالوگ و دیجیتال آشنا شدیم نوبت به آن رسیده که  تفاوت این دو بررسی کنیم. حال همانطور که در بالا گفتیم عمده‌ترین و اصلی‌ترین این دو مدل واکی تاکی در تداخل صدا است، حال در ادامه به بررسی دیگر تفاوت‌های این دو نوع بیسیم نیز پرداختیم که به شرح ذیل است:

  • طول عمر باتری: به طورکلی طول عمر بیسیم‌ دیجیتال که برخی نیز به آن واکی دیجیتال می‌گویند نسبت به نوع آنالوگ بیشتر است و حال اگر نیازمند به استفاده از واکی تاکی بیشتر از هشت ساعت در روز هستید به شما استفاده از واکی تاکی دیجیتال را توصیه می‌کنیم.
  • وضوح و شفافیت صدا: به طور کلی شفافیت صدا به دلیل قابلیت تبدیل صدا به صفر و یک در واکی تاکی‌های دیجیتال بیشتر است، زیرا صدای نویز و خش خش در هنگام کد گذاری گرفته می‌شود اما در بیسیم‌های آنالوگ صدا بدون هیچ تغییری به گیرنده می‌رسد.
  • هزینه: به طور کلی واکی تاکی‌های دیجیتال به دلیل برخورداری از امکانات به روز از واکی تاکی‌های آنالوگ گران‌تر هستند و اگر به دنبال محصولی با قیمت کم می‌گردید، واکی تاکی آنالوگ مناسب شماست.
  • میزان برد: واکی‌های تاکی دیجیتال به دلیل کد گذاری به صورت و یک به صورت یکدست به گیرنده منتقل می‌شود، اما در واکی تاکی‌های آنالوگ به دلیل استفاده از امواج سینوسی معمولا صدا با کیفیت پایین تری به گیرنده می‌رسد. 

جدول تفاوت بیسیم آنالوگ و دیجیتال

واکی تاکی آنالوگ

واکی تاکی دیجیتال 

قیمت پایین 

قیمت بالا

وضوح صدای پایین 

وضوح صدای بالا

برد پایین تر

برد بالا

کدام مدل واکی تاکی بهتر است؟ دیجیتال یا آنالوگ؟

با توجه به توضیحات بالا این شما هستید که باید تصمیم بگیرید، در این زمینه ابتدا نیازهایتان را بررسی کرده و قبل از هر اقدامی با متخصص مشورت کنید، در این جهت می‌توانید با شماره تلفن 09381700777 تماس گرفته تا همکاران ما در قسمت پشتیبانی، به شما در این جهت مشاوره دهند. اما به طورکلی واکی دیجیتال نسبت به آنالوگ بهتر بوده و همچنین امکانات بیشتری در اختیار شما می‌گذارد، مثلا برخی از واکی‌ تاکی‌ها مجهز به GPS نیز هستند. 

شکل برطرف کنند. لازم به ذکر است که استفاده از واکی تاکی آنالوگ نسبت به دیجیتال ساده‌تر است.

واکی تاکی (بیسیم) موتوکام 888

بیسیم واکی تاکی موتوکام ۶۶۶ برد ۲ تا ۴ کیلومتر(تکی)

واکی تاکی‌ها یکی از تحهیزات لامز برای افرادی است که به کوه، طبیعت و نظیر آن بسیار می‌رون، همچنین مناسب رستوران، کافه، مراکز آموزشی و غیره نیز می‌باشند، این مدل واکی تاکی دارای مجوز بوده و با امکانات بسیار می‌تواند کنار شما در همه جا باشد. حال واکی تاکی موتوکام 888 به صورت تکی به فروش می‌رسد و ام

  • مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار
  • وزن مناسب 
  • کیفیت صدا و پخش عالی
  • برد مناسب

کلام آخر 

در این مقاله به این موضوع رایج در بین متقاضیان واکی تاکی پاسخ دادیم که بیسیم آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟ توصیه می‌شود که برای انتخاب ابتدا نیاز و بودجه‌تان را مورد بررسی قرار دهید و یکی از انواع واکی‌ تاکی‌ها را انتخاب کنید، حال هر دو مدل به نوبه خود می‌توانند نیاز افراد را به بهترین شکل ممکن برطرف کند، حال شما با قانون مجازات استفاده بیسیم‌های غیر مجاز آشنا هستید؟ اگر نه، حتما مقاله فوق را مطالعه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *