دسته‌بندی نشده

آیا هوشمند کردن خانه های قدیمی امکان‌پذیر است؟

آیا هوشمند کردن خانه های قدیمی امکان‌پذیر است؟

با توجه به جذابیت خانه‌های هوشمند بسیاری از افراد که صاحب خانه‌های قدیمی هستند به اشتباه تصور می‌کنند که هوشمند‌ سازی منازل قدیمی امکان‌پذیر نیست، حال خبر خوشحال‌کننده برای شما این است که در دنیای امروزه هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما با اضافه کردن برخی از تجهیزات می‌توانید منزل خود را هوشمند کرده و از راه دور کنترل کنید. 

احتمالا سوالات بسیاری در ذهنتان نقش بسته مانند با چه روش‌هایی می توان خانه های قدیمی را هوشمند کرد؟ آیا هوشمند سازی خانه‌های قدیمی توجیه اقتصادی دارد؟ کدام بخش‌های خنه قابل هوشمند سازی هستند؟، در ابتدا بگذارید جواب این سؤال که کدام بخش‌های منزل قابل هوشمند سازی هستند را بدهبم، به طور کلی تمامی بخش‌ها مانند پذیرایی، در پارکینگ، اتاق خواب‌ها و غیره قابل هوشمند سازی هستند.

ما در ادامه قصد داریم این راز را فاش کرده و راه‌های هوشمند سازی منزل، از کنترل از راه دور وسایل گرمایشی و سرمایشی تا کنترل روشنایی محیط را به شما بگوییم. با این روش‌ها شما می‌توانید محیط خود را هوشمند کنید. همراه ما باشید. 

با چه روش‌هایی می توان خانه های قدیمی را هوشمند کرد؟

برای هوشمند سازی خانه‌های قدیمی نیاز به بازسازی  نیست، ما در ادامه چندین وسیله ساده را به شما معرفی می‌کنیم که به شما در همین جهت کمک شایانی کرده و با تهیه‌ی آن‌ها به راحتی می‌توانید هر محیطی را هوشمند کنید. 

با چه روش‌هایی می توان خانه های قدیمی را هوشمند کرد؟

سر پیچ هوشمند

یکی از وسایلی که نسبت به دیگر محصولات روشنایی هوشمند مقرون به صرفه بوده و در عین حال می‌تواند روشنایی محیط شما را هوشمند کند، سر پیچ هوشمند  RGB است. برای استفاده از این مدل سر پیچ تنها لازم است تا نرم‌افزار آن را بر روی پوشی خود نصب کنید و از هرجای دنیا روشنایی منزلتان را کنترل نمایید. 

سرپیچ هوشمند rgb

سرپیچ هوشمند rgb

سرپیچ‌های هوشمند یکی از انواع سرپیچ‌هایی هستند که به راحت نصب شده و با نصب اپلیکیشن مخصوص می‌توانید کنترل وضعیت روشنایی منزلتان را به دست گرفته و به این صورت از مصرف بیهوده برق جلوگیری کنید، این مدل سرپیچ‌ها دارای هفت رنگ نیز هستند که می‌توانید برای زیبایی اتاقتان نیز از آن استفاده کنید. ویژگی‌های این سرپیچ به شرح ذیل هستند: 

 • قابلیت تایمردار کردن
 • دارای اپلیکیشن کاربر پسند
 • نصب آسان
 • کنترل صوتی

پشت کلیدی

با نصب پشت کلیدی نیز می‌توانید کنترل چراغ‌های منزلتان را از راه دور به دست بگیرید، به این صورت که این محصول در پشت کلیدها معمولی شما قرار گرفته و به این صورت شما می‌توانید تنها با نصب نرم افزار مربوط، چراغ‌‌های منزلبتان را از راه دور کنترل کنید. این پشت کلیدی‌ها این امکان را برای فراهم می‌کنند که بتوانید کلیدهای دو پل معمولی را نیز هوشمند کنید. 

پشت کلیدی هوشمند پک

پشت کلیدی هوشمند پک

پشت کلیدی هوشمند پک با امکانات بسیار قادرند تا به شما برای هوشمندسازی منزلتان یاری کنند، حال این مدل هوشمند سازها با نرم‌افزار کاربر پسند مناسب تمامی افراد و با انواع سطوح سواد می@باشند، این پشت کلیدی‌ها بسیار مناسب سالمندان است، حال با نصب این مدل پست کلیدی در پشت کلیدهای معمولی، سالمندان به راحتی می‌توانند از طریق نرم‌افزار کنترل چراغ‌های منزل خود را به دست بگیرند. 

 • نرم‌افزار کاربرپسند
 • گنترل از راه دور 
 • چندکاربره بودن
 • نصب آسان

پریز هوشمند

این وسیله‌ی کاربردی در مسیر وسایل مورد نظر شما قرار گرفته و شما با کمک آن می‌توانید وضعیت روشنی و خاموشی دستگاه را مشخص کنید، هوشمندسازهای چهار کانال با داشتن امکانات بسیار می‌توانند منازل قدیمی را به بهترین شکل هوشمند کنند. این دستگاه دارای نرم افزای کاربر پسند بوده و به تمامی افراد این امکان را می‌دهند تا به راحتی وسایل برقی را از راه دور کنترل کنند. نصب این دستگاه نیز بسیار راحت و برای استفاده از آن کافیست آن را به پریز معمولی متصل کنید.

پریز هوشمند سیمکارتی مارک CHUANGO

پریز هوشمند سیمکارتی مارک CHUANGO

این مدل پریز هوشمند در دو نوع مدل وای فای و سیمکارت موجود است و حال شما می‌توانید با توجه به نیازتان یکی از این مدل‌ها را انتخاب کنید، مدل سیمکارتی برای افرادی مناسب است که در محل کار و منزل خود از مودم استفاده نمی‌کنند. حال از دیگر ویژگی‌های این پریز هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تایمر دار کردن
 • کنترل از راه دور 
 • چندکاربره بودن
 • نرم افزار کاربر پسند
پریز هوشمند وای فای مارک CHUANGO

پریز هوشمند وای فای مارک CHUANGO

این مدل پریز هوشمند در دو نوع مدل وای فای و سیمکارت موجود است، حال اگر در منزلتان مودم دارید می‌توانید ار نوع وای فا دار استفاده کنید، مدل سیمکارتی نیز برای افرادی مناسب است که در محل کار و منزل خود مودم ندارند. حال از دیگر ویژگی‌های این پریز هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تایمر دار کردن
 • کنترل از راه دور 
 • چندکاربره بودن
 • نرم افزار کاربر پسند
،

کلید کولر هوشمند

از دیگر تجهیزات بسیار مناسب که برای هوشمند کردن خانه های قدیمی می‌توانید استفاده کنید، کلید کولر هوشمند است، این وسیله در مسیر کلید کولر آبی دستگاه شما قرار گرفته و به شما کمک می‌کند تا از راه دور کولر منزل خود را روشن کنید، این وسیله در فصل پرما به شما کمک می‌کند تا از بیرون منزل بتوانید با روشن کردن کولر محیط خود را خنک کرده تا در زماان رسیدن از فضای خنک لذت ببرید. 

کلید کولر هوشمند pek

کلید کولر هوشمند pek

این مدل کلید کولرها به گونه‌ای طراحی شده اند که شما به راحت می‌توانید سرعت کولر را کم و یا زیاد کنید، کولر را به طوکلی خاموش کنید، پمپ روشن و یا خاموش کنید، با نصب این مدل کلید کولر، می‌تووانید قبل از ورودتان به منزل کولر را روشن کرده تا محیطتان خنک شود. حال از ویژگی‌های کلید کولر هوشمند PEK  می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل از راه دور
 • اپلیکیشن کاربر پسند
 • تایمر هوشمند
 • تنظیمات زمانی

آیا هوشمند سازی خانه‌های قدیمی توجیه اقتصادی دارد؟

همانطور که در بالا گفتیم می‌توان با وسایلی جزئی و پرداخت هزینه‌ای بسیار کم، منازل قدیمی را هوشمند کرد. حال این سؤال ممکن است در ذهنتان پیش آمده باشد که آیا هوشمند سازی خانه‌های قدیمی توجیه اقتصادی دارد؟ در جواب این سوال بایستی گفت بله زیرا شما با صرف هزینه‌ای کم می‌توانید از هزینه‌ی بالای انرژی مانند برق، گاز و غیره جلوگیری کنید. 

کلام آخر 

تاثیر خانه های هوشمند در صرفه جویی انرژی به گونه‌ای است که تا حد بسیار زیادی در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود، از این رو ما توصیه به هوشمند سازی خانه های قدیمی داریم.

شما با هوشمند سازی منزلتان نه تنها در انرژی صرفه جویی کرده‌اید بلکه امکانات رفاه و آسایش حال خودتان را فراهم کرده‌اید، لازم به ذکر است که ثابت شده منازلی که در آن‌ها چراغ روشن بوده است، آمار سرقتشان بسیار کمتر از دیگر منازل بوده، از همین رو می‌توانید پشت کلیدی و یا سر پیچ هوشمند در زمان‌های عدم حضورتان در منزل در ساعات مشخص چراغ را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *