امنیت

راه های افزایش امنیت خانه مسکونی

راه های افزایش امنیت خانه مسکونی

یکی از دغدغه‌ها اصلی افراد افزایش امنیت خانه و جلوگیری از سرقت از منزل بوده است به همین علت راه‌های از گذذشته تا به الان راه‌های بسیاری برای تامین امنین خانه مسکونی به وجود آمده است، که از جمله آن‌ها می‌توان به محافظ‌های آهنین، درب‌های ضدسرقت و نظیر آن اشاره کرد. حال ما در این مقاله راه های افزایش امنیت خانه مسکونی را برایتان ارائه می دهیم.

البته شایان ذکر است که امروزه نسبت به گذشته تجهیزات ایمن‌ تری ساخته شده که امنیت ساختمان را فراهم می‌کنند و متاسفانه دیگر روش‌های سنتی پاسخگو نیستند و بایستی برای امنیت منزل به روش‌های نوین روی آورد. حال ما در ادامه به ایمن ترین روش‌ها می‌پردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

اقدامات لازم برای محافظت از خانه مسکونی

قبل از خروج منزل برای انکه از ورود راحت سارقین به منزلتان جلوگیری کنید بایستی اقداماتی را انجام دهید که عبارتند از:

برای امنیت منزل، درب‌ها را چک کنید.

از محکم بودن همه‌ی درب‌ها (چارچوب، لولا، قفل و …) مطمئن شوید. خیلی اوقات سارقین به علت سهل‌انگاری شما بدون هیچ دشواری می‌توانند وارد خانه شوند. برای امنیت خانه  اگر مشکلی برای درب‌های ورودی پیش آمده، هیچ جایی بازگو نکرده و در اسرع وقت اقدام به تعمیر کنید، از قفل هوشمند، صفحه ضربه‌ای و غیره استفاده کنید.

مورد دیگر این است که اگر صاحب باغ و یا ویلا هست احتمالا می‌دانید که این مکان‌ها اغلب سارقین به دلیل عدم حضور افراد در کمین آن هستند از همین رو برای  امنیت ویلا و یا باغ حتما در جنسی مقاوم و فلزی برای در ورودی انتخاب کنید که سارق نتواند آن را بشکند و در را باز کند.

پنجره و درب‌های ساختمان را محافظ بگذارید

متأسفانه برخی از سارقین از طریق پنجره‌ها به ساختمان ورود می‌کنند، از همین رو برای بهتر شدن امنیت خانه توصیه می‌شود تمامی پنجره‌ها مخصوصاً پنجره‌های طبقه پایین یا محلی که راه دسترسی آسان‌تری دارند را با استفاده از میله فلزی و یا قفل هوشمند ایمن کنید. به هیچ عنوان پنجره و تراس را بدون حفاظ تنها نگذارید.

همچنین راهکار دیگری که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم استفاده از مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم است که در زمان ورود سارق با ایجاد صدا افراد را مطلع می‌کند. برای اطلاعات بیشتر توصیه می‌شود حتما مقاله راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره را مطالعه نمایید.

مینی دزدگیر درب و پنجره بیسیم

مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم

مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم مناسب برای در ویترین و فروشگاه است و به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد نصب دزدگیر اماکن را ندارند. این مدل اژیر را بایستی فعال کنید تا در هنگام فاصله گرفتن در و یا پنجره به صورت مشکوک و یا توسط مشتری با ایجاد صدا شما را با خبر کند. ویژگی‌های این سنسور عبارتند از:

  • قابل استفاده بر روی تمامی درب‌ها
  • قابلیت تنظیم میزان صدا
  • عدم نیاز به اتصال به دزدگیر مرکزی
  • عدم نیاز به سیم کشی

برای امنیت خانه، چراغ ها را هوشمند کنید.

احتمالا یادتان است که مادر و مادر بزرگتان در هنگام خروج منزل حتما یک چراغ را روشن می‌گذاشتند، شاید این مطئله برایتان خنده دار باشد، اما براساس آمار اینکار از ورود سارقین تا حد بسیاری جلوگیری گرده و به همین علت توصیه می‌شود در زمان عدم حضورتان یک چراغ را روشن بگذارید. حال احتمالا این سوال در ذهنتان پیش می‌آید که هزینه برق را چه کنیم؟

استفاده از لامپ هوشمندراهی مناسب برای این روش است، چراغ‌های زمان‌دار یا فعال با حرکت نیز بسیار مفید هستند. روشن و خاموش شدن این چراغ، سارق را گمراه می‌کند که کسی در خانه حضور دارد یا خیر و باعث شذه تا امنیت خانه را بیشتر شود.

لامپی را زمان‌دار کنید که از بیرون مشخص باشد. برای هر نمای خانه مخصوصاً راهرو، پارکینگ، تراس، انباری، ورودی این کار را تکرار کنید. توصیه می‌شود لامپی را هوشمند کنید که از نمای بیرون خانه مشخص باشد. ترجیحاً از هر سمتی که خانه نما دارد این کار را تکرار کنید تا تعداد لامپ‌های هوشمند مشخص باشد. همچنین تلویزیون را برنامه‌ریزی کنید تا وقتی در تعطیلات هستید روشن و خاموش شود.

برای امنیت خانه، چراغ ها را هوشمند کنید.

نصب دزدگیر بر امنیت خانه

 یکی از مؤثرترین روش‌هایی که در حال حاضر جهت جلوگیری از ورود سارقین و افراد ناشناس به خانه یا محل کارتان توصیه می‌کنیم نصب دزدگیر اماکن است. در صورت نصب و فعال کردن دزدگیر خانه، دزدگیر با مشاهده کوچک‌ترین حرکت غیرعادی هشدار می‌دهد و آژیرش به صدا در می‌آید. دزدگیرهای خانه انواع مختلفی دارند مثلا  برخی علاوه برداشتن سنسورهای چشمی که حرکت‌ها غیرعادی را شناسایی می‌کنند یا برخی دیگر با داشتن سنسورهای تشخیص دود و آتش باعث شده تا شما از خطر مطلع شوید.

علاوه بر تفاوت در سنسورها برخی از این دزدگیرها قابلیت اتصال به سیم‌کارت را نیز دارند. دزدگیرهای سیم‌کارتی در صورت بروز مشکل با استفاده از سیم‌کارت به شما پیام می‌فرستند تا در کوتاه‌ترین زمان متوجه بروز مشکل شوید

اگر در خانه‌های بزرگ و یا ویلایی زندگی می‌کنید بهتر است از دزدگیر خانه جهت  افزایش امنیت استفاده کنید.

نصب دزدگیر اماکن برای امنیت منزل

قبل از باز کردن در، فرد را شناسایی کنید.

یکی از موارد بسیار خط آفرین باز کردن در خانه است بدون آنکه بدانید چه کسی پشت در است. از همین رو توصیه می‌شود از درهایی استفاده کنید که دارای چشمی هستند یه طور مثال می‌توانید از چشمی‌های عمیق که زاویه دید بهتری را برایتان فراهم می‌کنند استفاده کنید زیرا آن‌ها بیشترین وسعت دید را ارائه می‌دهند. همچنین استفاده از آیفون تصویری نیز کمک شایانی به تأمین امنیت خانه شما خواهد کرد.

استفاده از در ضدسرقت

طبق آمارهای اعلام شده استفاده از درهای ضد سرقت استاندارد برای منازل، تأثیر زیادی در جلوگیری از سرقت دارد و قادر است تا امنیت خانه را افزایش دهد

توجه به مشخصات فنی و قطعات بکار رفته در، درهای ضد سرقت بسیار مهم است. شناخت این قطعات کمک می‌کند تا محصولات با کیفیت برای ارتقای امنیتی خانه خود استفاده کنید.

آیا از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنید؟

دوربین مداربسته  خیلی وقت است که برای نظارت بر امنیت آپارتمان به کار گرفته می‌شود. تقریباً دوربین‌های مداربسته یک راهکار بسیار خوب برای فراری دادن دزدها هستند. دزدها تقریباً در برابر دوربین‌های مداربسته آسیب‌پذیر هستند و کاری نمی‌توانند انجام دهند  می‌توانید از دوربین‌هایی استفاده کنید که با نصب اپلیکیشن موبایل از راه دور روی آن‌ها کنترل داشته باشید.

نکته: یکی از راه های افزایش امنیت خانه مسکونی استفاده از دوربین‌های مداربسته در محوطه بیرونی خانه نزدیک به درب‌های ورودی است. با این کار باعث می‌شوید دزدها به راحتی شناسایی شوند، و امنیت خانه شما بیشتر باشد.

حال اگر به دنبال افزایش امنیت خانه خودتان هستید می توانید از ابزارهای جدید در کنار مراقبت و حفاظت از منزلتان انجام دهید اگر شما قصداستفاده از  دزدگیر و یا دوربین مداربسته برای منزلتان در نظر گرفته و تمایل به خرید دارید می توانید با قیمت مناسب  از فروشگاه معتبر وبرا تهیه نمایید  تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

امنیت خانه‌های ویلایی و حیاط دار

خانه‌های ویلایی به دلیل داشتن حیاط بسیار مورد توجه سارقین قرار می‌گیرند و از همین رو صاحبان این نوع خانه‌ها بایستی  به فکر تجهیز کردن حیاط به سیستم‌های ایمنی باشند، ما برای تامین امنیت این نوع منازل استفاده از درب‌های محکم، دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن را پیشنهاد می‌دهیم، لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته و نورپردازی مناسب در حیاط جزو ضروریات است. برای اظلاعات بیشتر از راه‌اندازی سیستم امنیتی برای باغ و وبلا روی لینک فوق کلیک کنید. 

راه‌های ایمن کردن آپارتمان‌ها

احتمالا فکر می‌کنید که آپارتمان بسیار ایمن بوده و سارقین نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، اما این باور کاملا نادرست بوده و بسیاری از افرادی که جهت سرقت منزل به پلیس مراجعه می‌کنند، ساکنین آپارتمان‌ها هستند از همین رو استفاده از دوربین‌های امنیتی در قسمت راهرو، در ورودی و نظیر آن لازم است.

جهت اطلاعات بیشتر مقاله بهترین محل نصب دوربین مداربسته کجاست؟ را حتما مطالعه نمایید. علاوه بر آن توصیه می‌شود هر واحد منزل خود را حداقل به یک مینی دزدگیر مجهز کند تا در هنگام باز شدن در توسط سارق دیگر همسایگان مطلع شوند. 

کلام آخر

راه های افزایش امنیت خانه مسکونی بسیار زیاد هستند و ما در بالا به رایج‌ترین و مطمئن‌ترین آن‌ها پرداختیم، حال این روش‌ها به شما کمک خواهند کرد که تا حد بسیاری ماع ورود سارق به منزلبتان شوید. همچنین توصیه می‌شوید اگر طلا، پول و یا نظیر آن را دارید حتما در گاو صندوق گذاشته و یا همراه خود به بیرون از منزل ببرید و به هیچ عنوان در زمان عدم حضورتان اشیای گران‌قیمت داخل منزل نگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *