دوربین مداربسته

تفاوت دوربین مداربسته و دوربین امنیتی

تفاوت دوربین مداربسته و دوربین امنیتی

همه ی ما دلهره ی سرقت خانه و یا محل کار را در زمان مسافرت و یا حتی بیرون رفتن کوتاه تجربه کرده‌ایم و با توجه به گزارشی که مرکز آمار منتشر کرده است، آمار سرقت در ایران 4 برابر افزایش یافته، این یعنی خطر سرقت منزل، خودرو و غیره در کمین همه ی ماست. در این جهت استفاده از سیستم‌های امنیتی توصیه می‌شود. حال بسیاری از افراد با تفاوت دوربین مداربسته و دوربین امنیتی آشنا نیستند، ما در این مقاله قصد داریم این مورد رابررسی کرده و به سوالات متداول نیز پاسخ که عبارتند از:

  • دوربین مداربسته و دوربین امنیتی چه تفاوتی دارند؟
  • دوربین مداربسته و دوربین امنیتی چه ویژگی‌هایی دارند؟
  • دوربین مداربسته و دوربین امنیتی از نظر کاربرد چه تفاوتی دارند؟

دوربین امنیتی چیست؟

دوربین‌های امنیتی دوربین‌های فیلم‌برداری هستند که تنها برای نظارت بر یک منطقه استفاده می‌شوند.حال در این مقاله با تفاوت دوربین مداربسته و دوربین امنیتی آشنا می شویم.

دوربین‌های امنیتی اغلب در مکان‌های عمومی نصب می‌شوند ، تا از عموم مردم در جلوگیری از هرگونه فعالیت مجرمانه محافظت کنند. یا به‌عنوان یک مدرک مادی درصورتی‌که جرمی صورت گرفته باشد و در دوربین ضبط‌شده باشد طبق سند و مدرک عمل کنند. دوربین‌های امنیتی حرفه‌ای عمدتاً به دوربین‌های مداربسته و دوربین‌های IP طبقه‌بندی می‌شوند.

تفاوت دوربین مداربسته و دوربین امنیتی

عبارت سیستم ویدئویی تلویزیون مداربسته ، معمولاً به‌اختصار دوربین مداربسته خوانده می‌شود. اصطلاح “مداربسته” به یک سیستم مستقل اشاره دارد که در آن سیگنال‌ها فقط توسط تجهیزات داخل سیستم قابل‌دسترسی هستند.

برخلاف تلویزیون که  پخش معمولی است در آن هرکسی با تجهیزات گیرنده می‌تواند به سیگنال‌ها دسترسی داشته باشد. دوربین‌های امنیتی اساساً دوربین‌های مداربسته هستند که سیگنال‌های صوتی و تصویری را به گیرنده‌های بی‌سیم منتقل می‌کنند تا بتوان آن‌ها را مشاهده و ضبط کرد.دوربین‌های امنیتی معمولاً در ارتباط با سیستم‌های امنیتی کار می‌کنند، خواه برای امنیت خانه باشد یا نظارت بر هر ملک خصوصی یا تنظیمات فروشگاه.

فناوری درگیر در دوربین مداربسته در مقابل. دوربین امنیتی

دوربین مداربسته یک سیستم نظارتی است که بااتصال مستقیم به تجهیزات گیرنده مانند مانیتور، فید ویدئویی مستقیم دوربین‌های امنیتی متصل خود را ارسال می‌کند. این اتصال معمولاً با کابل کواکسیال انجام می‌شود اما می‌توان از کابل فیبر نوری یا یک کابل جفت تابیده نیز استفاده کرد.

کل این شبکه از دوربین‌های امنیتی یک سیستم مداربسته را تشکیل می دهد که از خارج از سیستم قابل‌مشاهده نیست. سایر سیستم‌های دوربین مدرن مانند دوربین‌های امنیتی یا نظارتی همیشه سیستم‌های مداربسته واقعی نیستند، اگرچه معمولاً به آن‌ها اشاره می‌شود. آن‌ها به همان اندازه نقش مهمی درزمینه های نظارت و کنترل دارند.

 

ویژگی‌های دوربین مداربسته و دوربین امنیتی

برخلاف دوربین‌های مداربسته، دوربین‌های امنیتی، فید ویدئو را به‌عنوان جریان دیجیتالی از داده‌ها به یک NVR (ضبط کننده ویدئوی شبکه) از طریق یک کابل نصب‌شده با PoE (تقویت برق از طریق اتر نت) انتقال می‌دهند . که به معنای واقعی کلمه نیاز به کابل‌های برق را برطرف می‌کند، زیرا انرژی را از کابل دریافت می‌کند.

علاوه بر این، فیلم‌ها به‌جای فیزیکی به‌صورت دیجیتالی ذخیره می‌شوند. از سوی دیگر، دوربین‌های مداربسته برای انتقال فید ویدیویی به مجموعه محدودی از مانیتورها که ممکن است برحسب نیاز کار کنند، به‌جای استراتژیک دوربین‌ها متکی هستند. بااین‌حال، دوربین‌ها باید در یک مکان قرار گیرند زیرا کابل‌کشی لازم است.

کاربردهای دوربین مداربسته در مقابل دوربین امنیتی

دوربین‌های مداربسته همراه با دستگاه‌های تشخیص نفوذ به‌منظور حفاظت از دارایی‌ها استفاده می‌شود.دوربین مداربسته وسیله‌ای قابل‌اعتماد و مقرون‌به‌صرفه برای بهبود امنیت و ایمنی است. استفاده از سیستم‌های دوربین مداربسته به‌طور گسترده‌ای در مراکز عمومی و صنعتی برای مدیریت امنیت پذیرفته‌شده است.

هدف اصلی یک سیستم دوربین مداربسته افزایش بازدارندگی از طریق امنیت است. دوربین‌های امنیتی به همان اندازه مهم هستند، به‌خصوص وقتی صحبت از امنیت و نظارت باشد. به‌عنوان‌مثال، سیستم‌های دوربین بزرگراه‌ها برای نظارت و مدیریت جریان ترافیک و درنتیجه کنترل موقعیت‌ها استفاده می‌شود. آن‌ها در انواع محیط‌ها از تجاری گرفته تا شخصی استفاده می‌شوند.

خرید دوربین امنیتی

اگر شما قصد خرید دوربین های امنیتی را دارید و در عین حال با قیمت مناسب می خواهید خریداری کنید، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *