امنیت, دوربین مداربسته

اهمیت دوربین مدار‌بسته در پارکینگ

اهمیت دوربین مداربسته در پارکینگ - vebra.ir

بسیاری از مردم  این تصور را دارند که با پارک کردن خودروهایشان در پارکینگ‌های منازل و آپارتمان‌ها، احتمال سرقت خودروی آن‌ها وجود ندارد. با این حال بسیاری از سارقین با روش‌های جدید توانسته‌اند با ورود به پارکینگ‌های شخصی و عمومی  خودروها را به سرقت ببرند. بسیاری از این سرقت‌ها در پارکینگ منازل و ساختمان‌های مسکونی رخ می‌دهد. به این نکته توجه داشته باشید پارکینگ‌ها بخاطر اینکه محل تجمع خودروها هستند از جمله اماکنی به حساب می‌آیند که سرقت در آنجا بسیار اتفاق می افتد. نصب دوربین مداربسته در پارکینگ‌ها می‌تواند علاوه بر افزایش امنیت، به بهبود مدیریت ترافیک، کاهش سرقت، پیشگیری از وقوع جرم و جنایت و ارائه مدارک و شواهد قابل قبول در صورت وقوع حوادث نیز کمک می‌کند.

دلایل نصب دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌ها

نصب دوربین مداربسته دارای مزایای متعددی است که باعث شده این دستگاه‌ها به یکی از ابزارهای ضروری برای حفظ و افزایش امنیت در محیط‌های مختلف تبدیل شوند. با نصب دوربین‌های مداربسته امکان نظارت و کنترل مداوم بر محیط اطرافتان را بدست می‌آورید. این دستگاه‌ها باعث کاهش وقوع جرایم و سرقت خواهند شد چرا که می‌توانند به عنوان یک ابزار بازدارنده نیز عمل کنند. به عنوان مثال وجود دوربین مداربسته باعث می‌شود تا افراد به دلیل احتمال ضبط شدن اعمال خود، از انجام فعالیت‌های غیرقانونی خودداری کنند. برای مشاهده‌ی برخی از دوربین های مداربسته می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

دلایل بسیاری برای نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ اماکنی همچون منازل، آپارتمان های مسکونی و تجاری، فروشگاه‌ها، انبارها و پارکینگ‌های عمومی و غیره است ولی می توان گفت مهمترین دلیل نصب دوربین‌های مداربسته افزایش امنیت است. در ادامه برخی از این دلایل را مورد بررسی قرار می دهیم.

افزایش امنیت و کاهش جرائم

دوربین‌های مداربسته یکی از مهمترین اجزای دستگاه‌های نظارتی امنیتی هستند که امنیت اماکن را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهند. با وجود دوربین‌های مداربسته شما می‌توانید با نظارت مداوم در پارکینگ‌ها از بسیاری از جرائم پیشگیری کرده و در صورت وقوع هرگونه جرم و یا خلاف سریعا مجرمان را شناسایی و با پیگیری حادثه، سارق را بازداشت کنید. همچنین این دوربین‌ها باعث سریع‌تر شدن و بهبود واکنش نیروهای امنیتی و نگهبانان می‌شود زیرا با استفاده از دوربین‌های مداربسته نگهبان‌ها و مسئول‌های امنیتی می‌توانند تمامی ورود و خروج‌ها، پلاک خودروها، قیافه افراد و بسیاری دیگر از جزئیات را ثبت کنند.

داشتن شواهد قطعی

دوربین‌های مداربسته با ثبت اتفاقات و رویدادهای محیط اطراف می‌توانند به عنوان بهترین مدرک برای هرگونه جرم و سرقت استفاده شوند. اگر سرقت و یا جرمی رخ دهد، دوربین‌های مداربسته با فیلم برداری مداوم و نگهداری آن در حافظه ی داخلی‌شان به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید با بازبینی و مشاهده‌ی فیلم دوربین‌ها سارق را شناسایی کنید. همچنین با ارائه‌ی این مدارک و شواهد در دادگاه از حق خود دفاع نمایید.

راحتی و آرامش دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌ها

با وجود دستگاه‌های دوربین مداربسته، نه تنها آرامش و آسایش بیشتری را برای افراد فراهم می‌کنید، بلکه می‌توانید از بسیاری از خلاف‌های کوچک و بزرگ جلوگیری کنید. این سیستم امنیتی قوی، به طور قابل توجهی امنیت اماکن را افزایش می‌دهد و همزمان باعث می‌شود تا افراد احساس آرامش و اطمینان بیشتری داشته باشند. نظارت مستمر و دقیق این دوربین‌ها بر روی فعالیت‌ها و رویدادها، به جلوگیری از وقوع جرایم و سرقت خودرو کمک کرده و محیطی امن‌تر را فراهم می‌کنند.

نظارت از راه دور

دوربین‌های مداربسته این امکان را به شما می‌دهند که به طور مداوم و از هر مکانی بر روی اماکن خود به ویژه در پارکینگ‌ها، نظارت و کنترل داشته باشید. با استفاده از دوربین‌های مداربسته، شما می‌توانید رفتارها و فعالیت‌های مشکوک مانند سرقت خودرو را شناسایی کرده و اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه تهدید و خطر را به موقع انجام دهید. برخی از این دوربین‌ها با داشتن نرم‌افزار مخصوص این قابلیت را به شما می‌دهند تا با موبایل و اتصال به اینترنت و یا وای‌فای در هر جایی بتوانید فیلم‌های دوربین مداربسته را مشاهده کنید.

کنترل محیط

دوربین‌های مداربسته در هر پارکینگ چه عمومی و چه شخصی، امکان نظارت کامل و دقیق بر ورود و خروج افراد و خودروها را فراهم می‌کنند. این سیستم‌ها قادرند زمان و تاریخ دقیق ورود و خروج را ثبت کرده و رفتار و فعالیت‌های افراد را تحت نظر بگیرند. با استفاده از این دوربین‌ها، می‌توانید به طور مداوم و از هر مکانی بر امنیت خودروی خود نظارت داشته باشید.

اهمیت دوربین مداربسته در پارکینگ - vebra.ir

ویژگی‌های دوربین مداربسته مناسب در پارکینگ‎‌ها

در هنگام خرید دوربین مداربسته مناسب در پارکینگ‌ها باید توجه داشته باشید که بایستی دوربینی را تهیه کنید که یکسری از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مهم را داشته باشد. در ادامه‌ی مطلب چند نمونه از این ویژگی‌ها را بررسی می‌کنیم.

 • کیفیت تصویر بالا: یکی از ویژگی‌های مهم که یک دوربین مداربسته‌ی خوب باید داشته باشد کیفیت بالای تصویر و فیلم‌برداری است. اگر دوربین کیفیت تصویر خوبی نداشته باشد و یا تصاویر را تار ثبت کند، در زمان سرقت نمی‌توانید به درستی چهره‌ی سارق و یا پلاک خودروی آن را ثبت کنید.
 • جنس بدنه: دوربین مداربسته باید جنس بدنه‌ی خوب و مقاومی داشته باشد.  اگر دوربین مداربسته شما در یک مکان سرپوشیده نصب شود، ضد آب و گرد و غبار بودن آن اهمیت زیادی ندارد اما در اماکنی که سرپوشیده نیستد باید دوربین مداربسته‌ای تهیه شود که مقاورم در برابر عوامل جوی و دارای استاندارد IP66 باشد. البته در حال حاضر تمامی دوربین‌های مدااربسته ضد آب و گرد و غبار هستند.
 • کنترل از راه دور: یکی دیگر از قابلیت‌هایی که باید این دوربین‌ها داشته باشند، کنترل از راه دور است. با این قابلیت شما می‌توانید در هر مکانی بر روی خودروها و اماکنتان کنترل داشته باشید.
 • زاویه دید گسترده: دوربین مداربسته باید از زاویه‌ی دید بالایی برخوردار باشد تا هیچ نقطه ی کوری در تصاویر دیده نشود و از تمامی محیط فیلم برداری شود.
 • امنیت سیستمی قوی: سیستم امنیتی داخلی دوربین‌های مداربسته باید رمزنگاری و امنیت قوی داشته باشد تا سارقین و هکرها نتوانند دوربین‌ها را هک کنند و به تصاویر دسترسی داشته باشند.
 • دید در شب: بسیاری از حوادث مانند سرقت و جرائم در هنگام شب اتفاق می‌افتد پس باید دوربین مداربسته بتواند در هنگام شب و نور کم با بهترین کیفیت تصاویر را ثبت کند.

البته لازم به ذکر است شما باید با توجه به مکانی که در نظر دارید دوربین مداربسته تهیه کنید . به عنوان مثال دوربین‌هایی که برای پارکینگ شخصی مناسب هستند برای پارکینگ های عمومی مناسب نیستند.

تفاوت دوربین‌های مداربسته پارکینگ‌های عمومی، آپارتمانی و منزل

همانطور که در قسمت بالا مثال زدیم دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌های منازل و آپارتمان‌های مسکونی با دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌های عمومی متفاوت است. در پارکینگ‌های عمومی به علت رفت و آمد بالا و احتمال تخلف زیاد باید از دوربین‌هایی استفاده شود که کیفیت تصویر بسیار بالایی دارند. همچنین تعداد دوربین‌های مداربسته‌ای که در پارکینگ‌های عمومی به علت متراژ بالا استفاده می‌شود بیشتر از تعداد دوربین‌های پارکینگ‌های شخصی است.
در کنار این موارد زاویه‌ی دید و جنس بدنه‌ی دوربین‌های مداربسته در پارینگ‌های عمومی باید بیشتر و بهتر باشد.برای منازل و خانه‌های ویلایی دوربین مداربستده تهیه کنید دوربین های مدل بولت و برای ساختمان های آپارتمانی که فضای سرپوشیده دارند مدل داام مناسب است.  اگر علاقه دارید با انواع دوربین‌های مداربسته آشنا شوید می‌توانید مقاله‌‍ی معرفی انواع دوربین مداربسته را مطالعه کنید. اگر شما می‌خواهید

دوربین مداربسته پارکینگ چه قیمت است؟

در جواب سوال دوربین مداربسته پارکینگ چه قیمت است؟ می‌توان گفت قیمت دوربین‌های مداربسته با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌ها و نوع آن‌ها تعیین می‌شود. به طور مثال دوربین‌های مداربسته‌ای که کیفیت تصویر بالا، بدنه‌ای مقاوم، زاویه دید بالا و دیگر مشخصات را دارند مشخصا قیمت بالاتری نیز دارند. همچنین مسائل دیگر مانند نوسانات بازار، نصب، لوازم جانبی و هزینه ارسال در صورت خرید اینتزنتی به قیمت نهایی اضافه می‌شود. پیشهاد می‌شود برای افزایش امنیت در پارکینگ‌ها به خصوص پارکینگ خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها دوربین مداربسته نصب کنید تا هیچ نگرانی برای امنیت خودروها را نداشته باشید.

هزینه‌ی نصب دوربین مداربسته برای پارکینگ چه قدر است؟

به طور کلی هزینه‌ی نصب دوربین مداربسته پس از بازدید نصاب تعیین می‌شود و یکسری از عوامل مانند نوع محیط و بلندی سقف، هزینه ایاب و ذهاب، میزان تجربه نصاب، متراژ محیط، نوع دوربین و غیره بستگی دارد. اگر به دنبال یک دوربین خودرویی خوب هستید این موضوع را در نظر داشته باشید که سعی در تهیه‌ی دوربین مداربسته‌ای کنید که جنس خوب و قابلیت‌های بسیاری داشته باشد و با توجه به نیاز خودتان دوربین مداربسته تهیه کنید.

دوربین دام 5 مگاپیکسل AHD هانیک مدل HC-DM590W - vebra.ir

دوربین دام 5 مگاپیکسل AHD هانیک مدل HC-DM590W

دوربین دام 5 مگاپیکسل AHD هانیک مدل HC-DM590W یکی از انواع تجهیزات امنیتی است که از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی‌ها بهره گرفته است. بدنه‌ی این محصول از فلز با کیفیت ساخته شده و همین امر این دوربین ضد آب است و می‌توان از آن حتی در محیط‌های باز نیز استفاده کرد. از ویژگی‌های این دوربین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای سنسور تشخیص حرکت
 • دید در شب رنگی
 • دارای نرم‌افزار
 • دارای استاندارد IP67
دوربین تحت شبکه بولت 5 مگاپیکسل مدل HC-BM1535IPWL - VEBRA.IR

دوربین تحت شبکه بولت 5 مگاپیکسل مدل HC-BM1535IPWL

با نصب دوربین تحت شبکه 5 مگاپیکسل بولت مدل HC-BM1535IPWL تمامی محیط اماکن خود را تحت نظر گرفته و از راه دور آن را کنترل کنید. این مدل دوربین بولت دارای امکانات فوق‌العاده است و به شما این اجازه را می‌دهد تا به بهترین شکل امنیت فروشگاه، منزل و یا دفترکار خود را فراهم کنید. از ویژگی‌های این دوربین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجهز به میکروفون داخلی
 • دارای دید در شب رنگی
 • سنسور حساس به حرکت
 • دارای کلاس عایق IP67

کلام آخر

استفاده از دوربین‌های مداربسته در پارکینگ‌ها به طور قابل توجهی امنیت و آرامش خاطر را افزایش می‌دهد. انتخاب دوربین مداربسته‌ی مناسب با توجه به ویژگی‌هایی همچون کیفیت تصویر بالا، بدنه مقاوم، زاویه دید گسترده و قابلیت دید در شب، باید با دقت انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های امنیتی دیگر می‌توانید از فروشگاه وبرا دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *