دزدگیر

نقش تلفن کننده در امنیت محیط چیست؟

نقش تلفن کننده در امنیت محیط

حال با توجه به بالا رفتن آمار سرقت دیگر روش‌های سنتی مثل حفاظ‌های آهنی در جوابگو نیست، از همین رو افراد بسیاری به فکر خرید دزدگیر اماکن افتاده‌اند و حال اگر شما جزو این دسته افراد هستید احتمالا در زمان خرید، نام تلفن کننده را از فروشنده بشنوید و این سؤال برایتان پیش بیاید که تلفن کننده چیست؟

تلفن کننده یکی از اجزای مهم دزدگیرهای اماکن هستند و نقش اساسی در حفاظت از منزل، ساختمان‌های مسکونی، باغ و ویلاها، ادارات، هتل‌ها و غیره دارند. این قطعه همانند آزیر وظیفه ی اعلام سرقت را دارد، حال در ادامه قصد داریم تلفن کننده‌ها را بیشتر بررسی کنیم.

تلفن کننده چیست؟

تلفن کننده‌ها یکی از اجزای اصلی و مهم در دزدگیر اماکن هستند که وظیفه ی اعلام سرقت را از طریق تماس و یا پیامک به مالک دارند، تلفن کننده‌ها در دو نوع سیمکارتی و معمولی تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها مزایا و معایبی دارد. نحوه‌ی عملکرد تلفن کننده‌ها نیز به این شکل است که بایستی تعدادی شماره به صورت پیش فرض بر روی آن ثبت کنید تا تلفن کننده بتواند وجود سارق را اطلاع دهد.

نحوه کارکرد این سیستم نیز به این شکل است که در زمان سرقت، دزدگیر مرکزی وجود سارق را به تلفن کننده اطلاع داده و تلفن کننده نیز از طریق پیام و یا تماس به مالک اعلام خطر می‌کند. لازم به ذکر است که روی برخی از پنل‌های مرکزی تلفن کننده به صورت سر خود وجود دارد و به همین علت بایستی قبل از اقدام به حرید این مورد را از فروشنده بپرسید.

انواع تلفن کننده

حال انواع تلفن کننده همانطور که در بالا اشاره کردیم به دو دسته معمولی و سیمکارتی تقسیم می‌شوند که در ادامه هر یک را به طور مفصل بررسی می‌کنیم که به شرح ذیل است: 

تلفن کننده سیمکارتی

در این مدل تلفن کننده، برای ارتباط با مالکین بایستی سیمکارت قرار داد، حال این مدل تلفن کننده بایستی در مناطقی استفاده شود که از آنتن دهی مناسب برخوردار باشد. تلفن کننده سیمکارتی یک ابزار مؤثر در سیستم‌های امنیتی و نظارتی است که به مالکان مکان‌ها اجازه می‌دهد در مواقع ضروری به سرعت اطلاعات دریافت کنند  و با راهکارهای مناسب از سرقت منزل خود جلوگیری کنند. 

تلفن کننده سیمکارتی بتا

تلفن کننده سیمکارتی بتا

از اجزای دیگر لازم برای دزگیر اماکن که جهت اعلام خطر به مالک استفاده می‌شود، تلفن کننده است، این مدل تلفن کننده قابل استفاده بر روی تمامی پنل‌های مرکزی فاقد تلفن کننده است. این مدل تلفن کننده با داشتن بهترین امکانات قادر است تا شما را در تامین هرچه بهتر محیطتان یازی کند. حال از ویژگی‌های این محصول عبارتند از:

  • قابلیت تنظیم زبان به انگلیسی و یا فارسی 
  • تنظیم 200 حافظه شماره تلفن
  • دارای تقویم میلادی و شمسی
  • قابلیت تنظیم ساعت و زمان

تلفن کننده معمولی

تلفن کننده‌های معمولی یا تلفن کننده‌های خط شهری برخلاف تلفن کننده‌های سیمکارتی با خط ثابت کار می‌کنند و عیبی که دارند این است که اگر تلفن قطع شود، تلفن کننده نیز قطع می‌شود و هیچ کاربردی ندارد. در این مدل تلفن کننده‌ها اگر پیامی از پیش تعریف نشده باشد، صدای آژیر پخش شده و به این صورت به مالک، وجود سارق را اطلاع می‌دهد.

کلام آخر

ما در فروشگاه اینترنتی وبرا، در این مقاله سعی کردیم به سؤال رایح شما یعنی تلفن کننده چیست؟ پاسخ دهیم، حال ممکن است این سؤال در ذهنتان نقش ببندد که آیا تلفن کننده سیمکارتی بهتر است یا تلفن کننده معمولی؟ به طور کلی از لحاظ امنیت، تلفن کننده سیمکارتی بهتر است، زیرا اغلب سارقین هنگام ورود به منزل اولین کاری که می‌کنند این است که خطوط تلفن و برق را قطع می‌کنند و در این صوزت تلفن کننده دیگر هیچ قابلیتی نداشته و عملا بی استفاده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *