ردیاب خودرو

کاربرد ردیاب خودرو در افزایش ایمنی صنعت حمل و نقل

کاربرد ردیاب خودرو در افزایش ایمنی صنعت حمل و نقل

در حال حاضر با توجه به چالش‌های شرکت‌های حمل و نقل در زمینه نظارت بر روی عملکرد کارکنان و جلوگیری از سرقت خودرو، لازم به ذکر یکی از کاربردهای ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل و باربری است؛ زیرا ردیاب‌های خودرو به صاحبان شرکت‌های حمل و نقل کمک‌های بسیاری در زمینه‌ی نظارت خودرو، اطلاع از وضعیت خودرو، جلوگیری از سرقت و کاهش هزینه‌ها می‌کنند.

حال در ادامه به صورت کامل کاربرد ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل را بررسی می‌کنیم و در آخر نیز بهترین مدل‌های ردیاب خودرو که امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهند معرفی می کنیم، همراه ما باشید. 

ردیاب خودرو در صنایع حمل و نقل چه مزایایی دارد؟

همانطور که در بالا گفتیم نصب ردیاب خودرو می‌تواند کمک های بسیاری به صاحبان شرکت‌های حمل و نقل در زمینه ی نظارت پرسنل کند، حال در ادامه این کاربردها را بیشتر و به طور مفصل بررسی می‌کنیم که به صورت زیر است:

اطلاع از وضعیت خودرو

متاسفانه در حال حاضر برخی از شرکت‌ها از جی پی اس گوشی برای ردیابی رانندگان خود استفاده می‌کنند، اما این روش به هیچ عنوان روش ایمنی نیست زیرا ممکن است راننده در بیرون از ماشین در حال استراحت باشد و ماشین به سرقت برود، حال شما از این طریق به هیچ عنوان متوجه این موضوع نخواهید شد و علاوه بر آن قادر به ردیابی ماشین نیستید. این در حالیست که این مشکل تنها با نصب ردیاب خودرو برطرف می‌شود.

به این صورت شما به راحتی می‌توانید روی وضعیت خودرو و حتی زمان‌بندی آن نظارت دقیق داشته باشید، بگذارید برای این مورد مثالی بزنیم، تصور کنید که شما برای رانندگان خود زمانی مشخص جهت استراحت تعیین کرده‌اید، حال با ردیاب قادر خواهید بود زمان دقیق ایست و حرکت خودرو را مشاهده کنید. 

مورد دیگری که می‌توانیم برای این مورد مثال بزنیم این است که تصور کنید رساندن بسته‌ای به دست مشتری، از مبدا مشخص شده 20 دقیقه طول می‌کشد، شما می‌توانید زمان طی شده را مشاهده کرده و در صورت افزایش میزان زمان طی شده، از آن مطلع شوید و دلیل را از پرسنل خود جویا شوید. 

کنترل موقعیت جغرافیایی

یکی از نیازهای رئیسان شرکت حمل و نقل و باربری این است که بتوانند در لحظه موقعیت جغرافیایی رانندگان خود را تحت کنترل داشته باشند و روی آنان نظارت، حال یکی از کاربردهای ردیاب خودرو کنترل موقعیت جغرافیایی است. حال افراد می‌توانند با این دستگاه موقعیت فعلی هر خودرو را بررسی کنند، مثلا شرکت‌های پست و غیره می‌توانند روی موقعیت هر خودرو نظارت داشته باشند تا تمامی آن‌ها در یک موقعیت مستقر نشده باشند. 

ردیاب خودرو در صنایع حمل و نقل چه مزایایی دارد؟

جلوگیری از سرقت خودرو

همانطور که در بالا گفتیم در برخی زمان‌ها راننده‌ی شما در بیرون از ماشین در حال استراحت بوده و در همان زمان نیز خودرو به سرقت برود، به عنوان مثال می‌‌توان خودروهای جاده‌ای مانند ترانزیت را نام برد، در این زمان ردیاب با پیام هشدار شما را از سرقت مطلع کرده و شما می‌توانید با دستور قطع سوخت رسانی و یا نگه داشتن خودرو، از سرقت آن جلوگیری کنید. 

ردیاب خودرو در چه خودروهای حمل و نقلی قابل نصب است؟

استفاده از ردیاب خودرو هیچ گونه محدودیتی ندارد و شما روی هر خودرویی می‌توانید آن را نصب کرده و از امکانات فوق‌العاده‌ی آن بهره‌مند شوید، حال برخی از کاربردهای ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل به شرح ذیل است:

 • قابل نصب روی اتوبوس های شرکت های اتوبوسرانی
 • قابل نصب روی انواع مینی بوس ها و سرویس مدارس
 • قابل نصب بر روی تمامی خودرو های سواری بین جاده ای
 • قابل نصب روی خودروهای تاکسی تلفنی ها و آژانس های اینترنتی
 • قابل نصب روی خودرو های پخش
 • قابل نصب روی انواع موتور سیکلت در پیک موتوری ها
 • قابل استفاده برای خودرو های سازمان ها و اداره ها
 • قبل استفاده بر روی خودروهای حمل بار و کالا در باربری ها

معرفی بهترین مدل‌های ردیاب خودرو

حال که با مزایای نصب ردیاب خودرو در صنایع  حمل و نقل آشنا شدید وقت آن رسیده که چند نمونه از بهترین مدل‌های ردیاب خودرو را به شما معرفی کنیم که امکانات فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ردیاب خودرو مدل GT08 ترکسولید (GP021A)

ردیاب خودرو مدل GT08 ترکسولید (GP021A)

یکی از موارد ضروری در خودروهای صنایع حمل و نقل استفاده از ردیاب خودرو است، حال ما به شما ردیاب خودرو مدل GT08 ترکسولید (GP021A) را معرفی می‌کنیم. این ردیاب در عین کیفیت عالی، امکانات بی نظیری را در اختیار شما قرار می‌دهد که عبارتند از:

 • ردیابی به صورت آفلاین و آنلاین
 • گزارش مرور مسیرهای پیموده شده
 • قطع سوخت رسانی به صورت راه دور
 • هشدار بکسل شدن خودرو
 • مشاهده لحظه به لحظه وضعیت خودرو
ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R

ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R

یکی دیگر از انواع ردیاب‌هایی که از کیفیت بالا و امکانات عالی برخوردار است و می‌تواند همانند نگهبانی حرفه ای از خودروی شما محافظت کند ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R است. از امکانات فوق العاده این ردیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی در برج میلاد تهران
 • ردیابی در دو صورت آفلاین و آنلاین
 • خاموش کردن خودرو از راه دور با اپلیکیشن و پیامک
 • دارای باتری داخلی
 • مشاهده لحظه به لحظه وضعیت خودرو

کلام آخر 

توصیه ما به صاحبان شرکت‌های حمل و نقل و باربری استفاده از ردیاب خودرو است، استفاده از ردیاب خودرو در صنایع حمل و نقل به امنیت بیشتر خودروها و نظارت بهتر روی عملکرد کارکنان کمک می‌کند. حال این ردیاب در انواع موسسات و شرکت‌ها نیز کاربرد دارد، در این جهت توصیه می‌شود مطلب مزایای استفاده از ردیاب خودرو برای شرکت‌ها و مؤسسات را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *