امنیت

انواع سیستم‌های امنیتی طلافروشی

انواع سیستم‌های امنیتی طلافروشی

یکی از مکان‌هایی که بسیاری از سارقین در کمین آن‌ها هستند، طلا فروشی‌ها می‌باشند، حال ممکن است در برخی موارد این سرقت‌ها حتی به قیمت جان افراد نیز تمام شود. از همین رو استفاده از انواع سیستم امنیتی طلا فروشی‌ برای تمامی افراد مشغول در این حوزه الزامی است. برخی از تجهیزاتی که می‌توانید از آن برای امنیت فروشگاه خود استفاده کنید شامل دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته می‌شود. اما ممکن است سوالات بسیاری برایتان پیش بیایید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • مزایای استفاده از تجهیزات امنیتی در طلا فروشی
 • انواع تجهیزات امنیتی و ضد سرقت طلا فروشی شامل چه چیزهایی می‌شوند؟
 • سیستم امنیتی مناسب برای طلا فروشی بایستی چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

مزایای استفاده از تجهیزات امنیتی در طلا فروشی

همانطور که می‌دانید سرمایه بسیار زیادی در طلافروشی‌ها وجود دارد و از همین رو بایستی مالکان فروشگاه‌های طلا فروشی در فکر راه‌هایی برای جلوگیری از سرقت فروشگاه خود باشند، حتی در بسیاری از مواقع نیز دفاع از مال به قیمت جان تمام می‌شود، حال بایستی چه کرد؟ تنها راه استفاده از تجهیزات امنیتی است و ما در ادامه قصد داریم مزایای استفاده از این تجهیزات را به شما بگوییم. 

 • جلوگیری از ورود سارق: در وهله ی اول منجر به ایجاد آرامش خاطر برای افراد فعال در این حوزه می‌شود. به طور مثال برخی از تجهیزات امنیتی کمک می‌کنند که تا در صورت ورود سارق اطرافیان مطلع شوند.
 • ایجاد آسایش برای کارمندان و کارکنان: با نصب برخی از تجهیزات امنیتی می‌توانید در بسیاری از موارد مانند آتش‌سوزی و غیره جان کارکنان خود را نجات دهید. 
 • حفظ اموال و مقرون به صرفه بودن: همانطور که می‌دانید سرمایه بسیار زیادی در طلافروشی‌ها وجود دارد، حال استفاده از تجهیزات امنیتی برای این افراد بسیار حیاتی و مقرون به صرفه است. 
 • امکانات بسیار: بسیاری از تجهیزات امنیتی به شما امکانات بسیاری را می‌دهند، مثلا برخی از محصولات به شما کمک خواهند کرد تا از ورود مشتری به فروشگاهتان مطلع شوید. 

انواع تجهیزات امنیتی و ضد سرقت طلا فروشی شامل چه چیزهایی می‌شوند؟

حال تجهیزات مختلفی برای ضد سرقت کردن و طلا فروشی‌ها و امنیت بیشتر آن‌ها وجود دارد اما ما در ادامه قصد داریم مهمترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم که شامل دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته می‌شود. حال در ادامه قصد داریم هر محصول را به طور کامل به شما معرفی کنیم، که به شرح ذیل است:

دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف سیاه و سفید وجود دارند، با نصب مداربسته در محل مناسب می‌توانید به طور کامل روی فروشگاه خود حتی از راه دور نظارت داشته باشید. حال مزایای نصب دوربین مداربسته به شرح ذیل است: 

 • پیشگیری از سرقت و جرم
 • نظارت بر رفتار کارکنان
 • ارائه شواهد و مستندات
 • شناسایی موارد مشکوک و گمشده

حال اگر این سوال در ذهنتان پیش آمده که دوربین مداربسته را کجا نصب کنیم، باید بگویم که بهترین مکان جهت نصب دوربین مداربسته شامل بالای در ورودی فروشگاه، جلوی صورت فروشنده، بالای ویترین‌ها و نظیر آن است، حال توصیه می‌شود جهت اطلاعات بیشتر به مقاله بهترین محل نصب دوربین مداربسته کجاست؟ مراجعه نمایید. 

پکیج مداربسته بی سیم چهارتایی میکروفون دار

پکیج مداربسته بی سیم چهارتایی میکروفون دار

یکی از انواع دوربین‌های مداربسته که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، دوربین‌های بی سیم هستند، این مدل دوربین با داشتن IP66 مناسب تمامی مکان‌ها است. دوربین‌های موجود در این پکیج با امکانات بسیار به شما کمک خواهد کرد تا امنیت محیطتان را به بهترین شکل فراهم کنید. حال ویژگی‌های این پکیج عبارتند از:

 • دید در شب
 • لنز با کیفیت
 • مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت
 • عدم نیاز به سیم کشی

دزدگیر اماکن

یکی از تجهیزاتی که استفاده از آن را جهت تامین امنیت هر چه بهتر محیط فروشگاه به شما پیشنهاد می‌دهیم، استفاده از دزدگیر اماکن است، دزدگیرهای اماکن با دارا بودن تجهیزاتی نظیر سنسور در و پنجره، سنسور دود و آتش، آژیر و نظیر آن شما را در کنترل فروشگاه یاری می‌کند. 

دزدگیرهای اماکن به شما این امکان را می‌دهند که قبل از وقوع حادثه آتش سوزی به وسیله سنسور دود و آتش از حادثه باخبر شوید و یا به کمک سنسور در و پنجره از باز شدن در ویترین‌ها و یا ورود مشتری به فروشگاه باخبر شوید، زیرا اغلب سرقت‌ها در زمانی اتفاق می‌افتد که فروشنده مشغول صحبت با مشتریان دیگر است. حال مزایای دزدگیر اماکن به شرح ذیل است: 

 • کنترل محل از راه دور 
 • اطلاع رسانی سرقت به وسیله هشدار و آژیر کشیدن
 • کنترل از راه دور برخی از وسایل برقی

حال اگر این سوال در ذهنتان پیش آمده که کدام بهتر است؟ در جواب این سؤال باید بگویم که بایستی بر اساس نیاز خود یکی از این دو مورد را انتخاب کنید ولی استفاده دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در کنار هم می‌تواند امنیت فروشگاه شما را به بهترین شکل فراهم کند. حال جهت اطلاعات بیشنر پیشنهاد می‌شود مقاله بررسی اجزای مهم دزدگیر اماکن را مطالعه نمایید. 

پکیج دزدگیر اماکن سیمی

پکیج دزدگیر اماکن سیمی

شرکت وبرا رای سهولت شما عزیزان، تمامی تجهیزات موردنیاز دزدگیر امکان در پکیجی با نام پکیج دزدگیر اماکن سیمی و بی سیم جمع‌آوری کرده است، این مدل دزدگیر شامل یک عدد سیرن، دو عدد چشمی، آژیر و کاور فلزی است. قیمت دزدگیر پایرونیکس در مقابل مناسب‌ است، ولی با این وجود امکانات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. 

 • پشتیبانی زبان فارسی
 • مجهز به نرم‌افزار 
 • کنترل از راه دور 
 • چندکاربره بودن 

سیستم امنیتی مناسب برای طلا فروشی بایستی چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

اگر به شما هم به فکر خرید سیستم امنیتی برای طلا فروشی خود هستید احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که سیستم امنیتی بایستی چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در ادامه این موارد را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید بایستی دوربینی تهیه کنید که کیفیت تصویر بالایی داشته باشد و همچنین امکان مشاهده ی محیط در شب را برای شما فراهم کند، گه به آن قابلیت دید در شب می‌گویند، این مورد در این جهت اهمیت دارد که اغلب سرقت‌ها در زمان شب اتفاق می‌افتند.

و اگر قصد خرید دزدگیر اماکن را دارید بایستی به مواردی نظیر حساسیت بالا دقت کنید، دزدگیر اماکن نبایستی بدون دلیل آژیر بکشد و باید حرکت حیوان و انسان را تشخیص داده و فقط در زمان ورود انسان هشدار دهد. علاوه بر آن دزدگیر بایستی قابلیت جابه جا شدن داشته باشد، حال این مورد در زمانی حائز اهمیت است که فروشگاه‌ شما اجاره‌ای است و بایستی در زمانی خاص از آن محل جابه جا شوید. 

قابلیت کنترل از راه دور را دارا باشد و در صورت سرقت بتواند این امر را از طریق تلفن و یا حتی پیامک به شما اطلاع دهد. همچنین دستگاه مرکزی بایستی تعداد قابل توجهی سنسور را تحت پوشش قرار دهد تا امنیت محیط شما به بهترین شکل تامین شود.

کلام آخر

همانطور که می‌دانید، طلا فروشی‌ها یکی از مکان‌هایی می‌باشند که در خطر سرقت هستند، حال ما در این مقاله تلاش کردیم انواع سیستم امنیتی طلا فروشی‌ که می‌تواند محیط شما را به بهترین شکل امن کند معرفی کنیم، اما بایستی شما برای انتخاب سیستم امنیتی در وهله اول به نیاز و در مورد دوم به میزان بودجه‌تان دقت کنید. حال برای مشاهده‌ی انواع سیستم امنیتی توصیه می‌شود به صفحه‌ی سنسور و لوازم جانبی دزدگیر اماکن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *