دزدگیر

راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره

راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره

برخی از سارقین برای ورود به منزل اغلب از پنجره استفاده می‌کنند و این موضوع بیشتر در منازل ویلایی دیده شده، حال راه های زیادی برای جلوگیری از ورود سارق از پنجره وجود دارد، که رایج ترین آن‌ها استفاده از حفاظ آهنی است. اما در این خصوص راه های جدیدتری نیز وجود دارد مانند استفاده از سنسور در و پنجره مگنتی، حال برخی از سنسورها به تنهایی کار می‌کنند و برخی نیز برای استفاده، نیازمند اتصال به دزدگیر اماکن هستند. 

استفاده از حفاظ آهنی و سنسور ها در و پنجره می‌تواند امنیت محیط کار و یا منزل شما را به طور قابل توجهی بالا ببرد، حال در ادامه قصد داریم تا به سوالات رایج شما در این خصوص پاسخ دهیم که عبارتند از: 

  • سنسور در و پنجره مگنتی چگونه از ورود سارق از پنجره جلوگیری می‌کند؟
  • سنسور در و پنجره در کجا کاربرد دارد؟ 

سنسور در و پنجره مگنتی چگونه از ورود سارق از پنجره جلوگیری می‌کند؟

احتمالا با توجه به صحبت‌های بالا این سؤال در ذهنتان نقش بسته که سنسور در و پنجره چیست؟ چگونه از ورود سارق از پنجره به منزل جلوگیری می‌کند؟ 

یکی از اجزای مهم در سیستم دزدگیر اماکن سنسور در و پنجره است، این مدل سنسور دارای دو قطعه بوده که به صورت مگنتی و یا آهن ربایی کار می‌کنند، حال زمانی که آن را بر روی در نصب کنید، در صورت ورود غیر مجاز، خطر را به سیستم پنل مرکزی اطلاع داده و پنل نیز به آژیر و تلفن کننده دستور اعلام خطر به مالک را می‌دهد. 

همانطور که گفتیم این سنسورها مگنتی هستند، به این صورت که هر دو قطعه بایستی در کنار هم قرار گیرند و زمانی که شما آن را بر روی در و یا پنجره نصب کنید، زمانی که سارق قصد ورود به منزل و یا محل کار شما را داشته باشد، دو سنسور در زمان فاصله گرفتن فعل شده و ایجاد صدا و کشیدن آژیر مالک و یا همسایگان را از وجود سارق با خبر می‌کنند. 

البته اگر شما بودجه ای برای نصب دزدگیر اماکن در نظر نگرفته‌اید می‌توانید با خرید مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم نیز به راحتی از ورود سارق از طریق پنجره و یا در جلوگیری کنید.   

سنسور درب و پنجره مگنتی سیمی

سنسور در و پنجره مگنتی سیمی

از دیگر تجهیزات لازم دزدگیر اماکن برای تامین امنیت بیشتر، سنسور درب و پنجره مگنتی سیمی است، این سنسور برای کارایی نیازمند اتصال به پنل دزدگیر است و برای تمامی دزدگیرها نیز قابل استفاده می‌باشد، این مدل اژیر در هنگام فاصله گرفتن در و یا پنجره به صورت مسکوک به پنل مرکزی اطلاع داده و اینگونه مالک از وجود سارق مطلع می‌شود، ویژگی‌های این سنسور عبارتند از:

  • قابل استفاده بر روی تمامی درب‌ها
  • مجهز به ترمینال پیچی
  • مقاومت بالا
مینی دزدگیر درب و پنجره بیسیم

مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم

مینی دزدگیر در و پنجره بیسیم مناسب برای در ویترین و فروشگاه است و به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد نصب دزدگیر اماکن را ندارند. این مدل اژیر را بایستی فعال کنید تا در هنگام فاصله گرفتن در و یا پنجره به صورت مشکوک و یا توسط مشتری با ایجاد صدا شما را با خبر کند. ویژگی‌های این سنسور عبارتند از:

  • قابل استفاده بر روی تمامی درب‌ها
  • قابلیت تنظیم میزان صدا
  • عدم نیاز به اتصال به دزدگیر مرکزی
  • عدم نیاز به سیم کشی

کاربرد سنسور در و پنجره

سنسور در و پنجره کاربردهای متفاوتی دارد و تنها برای پنجره استفاده نمی‌شود، شما از این دستگاه می‌توانید برای در ویترین، در ورودی فروشگاه، در منزل و غیره استفاده کنید و به راحتی امنیت محیط خود را فراهم کرده و از سرقت جلوگیری کنید.

بگذارید برای فروشگاه یک مثال بزنم، تصور کنید شما در فروشگاهتان هستید و در سوی دیگر قرار دارید، حال زمانی که این دستگاه روی در نصب باشد شما به راحتی می‌توانید از حضور مشتری در فروشگاه خود مطلع شوید. همچنین مثلا شما یک طلافروش هستید و محصولاتتان درون ویترین قرار دارد، حال زمانی که این سنسور روی آن نصب باشد، به راحتی می‌توانید از باز شدن در توسط افراد غیر مجاز جلوگیری کنید. 

کلام آخر 

ما در این مقاله به راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره اشاره کردیم و حال بایستی شما علاوه بر استفاده از سنسور در و پنجره و یا مینی دزدگیر در و پنجره، از قفل‌های مطمئن نیز استفاده کنید. همچنین متخصصین فروشگاه وبرا تاکید دارند تا مناطق کور و نقاط مهم مانند بالای در و یا بالای پنجره را با دوربین مداربسته پوشش دهید تا در صورت وقوع حادثه بتوانید سارق را شناسایی کنید و جهت اثبات، مدرک داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *