دوربین خودرو

آینه مانیتوردار ماشین چه مزایا و معایبی دارد؟

آینه مانیتور دار خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

آینه مانیتوردار ماشین یکی از آپشن‌هایی است که ما نصب آن را توصیه می‌کنیم. البته این مدل آینه‌ها در برخی خودروها به صورت فابریک وجود دارد ولی در برخی از خودروها نیز بایستی به صورت جداگانه نصب شود. آینه‌های مانیتور دار خودرو که درواقع جز دوربین‌های خودرو حساب می‌شوند، با قابلیت‌های فراوان به رانندگان در رانندگی هرچه ایمن تر کمک می‌کند. حال در مورد این مدل آینه‌ها افراد سوالات بسیاری از ما می‌پرسند که در ادامه قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم و عبارتند از:

 • آینه‌های مانیتوردار ماشین چه مزایا و معایبی دارند؟
 • کاربرد آینه‌های مانیتور دار ماشین چیست؟
 • بهترین مارک آینه مانیتور دار چه برندی است؟

احتمالا این سؤال در ذهنتان پیش آمده که آینه مانیتوردار خودرو چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ از این رو لازم است قبل از پرداختن به این سوالات لازم است تا با آینه مانیتور دار خودرو و نحوه ی کار آن بیشتر آشنا شویم. 

آینه مانیتوردار ماشین چیست؟

آینه مانیتوردار ماشین انواع مختلفی دارد و رایج ترین نوع آن نیز جایگزین آینه داخلی می‌شود، آینه‌های مانیتوردار داخلی دارای یک عدد دوربین کوچک نیز می‌باشند که به عقب خودرو متصل می‌شود و از طریق ارتباط با آینه مانیتور دار، مشاهده ی فضای عقب را برای راننده ممکن می‌کند.

آینه مانیتوردار خودرو چیست؟

آینه مانیتوردار برای افرادی که دارای گردن درد هستند گزینه بسیار مناسبی است، این مدل آینه به آنان کمک کرده تا به راحتی عقب خودرویشان را کنترل کرده و روی آن نظارت کامل داشته باشند. البته این مدل آینه در زمانی که حالت دنده عقب غیر فعال باشد همانند یک معمولی عمل می‌کند، با نصب این مدل آینه فضای پشت خودرو، فواصل، موانع موجود و نقاط کور نظارت کامل داشته باشید. 

مزایا و معایب آینه مانیتوردار ماشین 

در حال حاضر یکی از آپشن‌هایی در خودروها بسیار استفاده می‌شود، آینه‌های مانیتوردار خودرو است و این امر به دلیل مزایای منحصر به فرد این مدل آینه می‌باشد، اما آینه‌های خودروی مانیتوردار مانند دیگر تجهیزات جانبی خودرو دارای معایبی نیز هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مزایای آینه مانیتور دار ماشین 

زاویه دید گسترده

همانطور که می‌دانید یکی از چالش‌های رانندگان نظارت بر روی خودرو است و حال ممکن است به دلیل عدم دید مناسب با موانعی نظیر سنگ، جدول و یا حتی خودرو برخورد کنند، حال یکی از مزایای وجود این آینه درون خودرو، زاویه دید گسترده است که باعث می‌شود راننده بر روی عقب خودرو ، مناطق کور و کناره‌های خودرو نظارت کامل داشته باشد.

مجهز به سنسور ضربه

برخی از آینه‌های مانیتوردار خودرو مجهز به دوربین جلو نیز هستند و در زمان تصادفات و یا هر نوع ضربه به طور خودکار روشن شده و شروع به فیلم برداری از صحنه می‌کنند. این قابلیت در دو زمان بسیار کاربردی است.

بگذارید برای درک بهتر این موضوع مثالی بزنم، تصور کنید ماشین شما در حال پارک قرار دارد و فردی عمدا و یا سهوا به خودروی شما آسیب وارد می‌کند، در این مواقع آینه به صورت خودکار روشن شده و از صحنه فیلم برداری می‌کند. 

مجهز به تکنولوژی لوپ رکوردینگ

یکی از قابلیت‌هایی که در اغلب آینه‌های مانیتوردار خودرو می‌توانید مشاهده کنید، قابلیت لوپ رکوردینگ است، با این قابلیت دیگر نیازی نیست فایل‌ها را به صورت دستی پاک کنید و یا نگران پر شدن حافظه باشید. این قابلیت به گونه‌ای است که به طور خودکار فیلم‌های قدیمی را جهت جایگزینی فایل‌های جدید حذف می‌کند. 

دید در شب

بسیاری از تصادفات در هنگام شب و تاریکی هوا اتفاق می‌افتند و دلیل این موضوع عدم دید کافی می‌باشد، حال ان مدل آینه‌ها اغلب دارای قابلیت دید در شب نیز هستند و به راننده کمک می‌کنند تا در هنگام تاریکی شب رانندگی امنی داشته باشد. این قابلیت باعث می‌شود تا راننده موانع را مشاهده کرده و از تصادفات جلوگیری شود.

این قابلیت اغلب مناسب رانندگانی است که بایستی در هنگام شب رانندگی کنند، به طور مثال می‌توان رانندگان جاده‌ای مانند رانندگان اتوبوس و یا ماشین سنگین را نام برد.

مزایای آینه مانیتور دار خودرو  

امکان پاسخ به تماس‌های تلفنی

برخی از آینه‌های مانیتوردار خودرو مجهز به میکروفون و وای فای هستند و به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید به راحتی تماس‌های دریافتی را پاسه داده و حتی از طریق آن فیلم و کلیپ‌های قابل پخش از سیستم خودرو را تماشا کرد.

معایب آینه‌های مانیتور دار ماشین

این مدل آینه‌ معایب زیادی ندارند و تنها عیب آن هزینه بالا است، همچنین اگر از انواع استاندارد آن استفاده نکنید ممکن است دارای وزن بسیار سنگینی باشند و همین امر باعث شود تا تنظیم آینه در حین رانندگی برهم بخورد و باعث حواس پرتی‌تان شود، لازم به ذکر است که اگر از انواع استاندارد این مدل آینه استفاده بکنید چنین مشکلی وجود ندارد و می‌توانید از این طریق رانندگی ایمنی را تجربه کنید. 

آینه مانیتوردار خودرو چه کاربردی دارد؟ 

این مدل آینه بر روی تمامی خودروها نظیر خودروهای سنگین و خودروهای سواری قابل نصب است و فقط بایستی آن را جایگزین آینه داخلی خودرو کنید. این آینه‌ها کمک شایانی به رانندگان کرده و باعث می‌شود تا رانندگی امنی داشته باشند. به طور کلی این مدل آینه‌ها با قابلیت‌های بسیار زیاد نظیر زاویه دید گسترده احتمال تصادفات را بسیار کاهش می‌دهند.

به طور مثال با نصب این مدل دوربین بر روی اتوبوس‌های مسافربری چه درون شهری و چه بیرون شهری، راننده می‌تواند در هنگام شب دید خوبی داشته و با رانندگی ایمن مسافرانش را با سلامت کامل به مقصد برساند. 

بهترین مدل‌های آینه‌مانیتوردار ماشین

حال که با نحوه ی کار، مزایا و معایب آینه‌های مانیتور خودرو آشنا شدید، احتمالا به فکر خرید آینه مانیتوردار برای خودرویتان هستید، حال در ادامه قصد داریم بهترین مدل‌های آینه‌مانیتوردار خودرو را بررسی کنیم.

آینه مانیتوردار خودرو دو دوربین fs1

آینه مانیتوردار دو دوربین

آینه‌های مانیتوردار خودروی دو دوربین همانطور که از نامش پیداست دارای دو دوربین عقب و جل می‌باشد، این مدل آینه تمامی استانداردهای یک آینه مانیتوردار را دارا می‌باشد، حال در ادامه به آن می‌پردازیم که عبارتند از:

 • مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار
 • دارای قابلیت دید در شب
 • کیفیت بالای تصویر 
 • دازای میکروفون
آینه مانیتوردار خودرو دو دوربین مدل XR5 PLUS

آینه مانیتوردار خودرو دو دوربین مدل XR5 PLUS

مدل دیگری که به شما پیشنهاد می‌کنیم، آینه مانیتوردار خودرو دو دوربین مدل XR5 PLUS است، این مدل دوربین قابلیت‌های بسیاری را علاوه بر نظارت کامل روی عقب ماشین به شما ارائه می‌دهد که عبارتند از:

 • دید در شب
 • مجهز به سنسور ضربه
 • مجهز به لوپ رکوردینگ
 • دارای کیفیت بالای تصویر

کلام آخر

آینه‌های مانیتوردار خودرو در انواع مختلف ساخته می‌شوند، حال بایستی از مدل‌های معتبر آن استفاده کنید تا در آینده با مشکلات دیگری مواجه نشوید، این ابزار در عین حال که می‌تواند به ایمنی بیشتر رانندگی شما کمک کند، اگر به صورت غیر استاندارد طراحی شده باشد تمرکز شما را در حین رانندگی به دلیل بر هم خوردن تنظیمات از بین می‌برد و ممکن است باعث تصادف شود.

حال اگر برای خرید نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید از طریق تماس با شماره‌ی 09381700777 با همکاران ما در قسمت پشتیبانی در تماس باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *