ردیاب خودرو

تفاوت ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو چیست؟

تفاوت ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو چیست؟

با یک سرچ ساده در اینترنت می‌توانید از قیمت‌های کلان خودرو باخبر شوید، از همین رو خرید ردیاب خودرو امری ضروری است، اما یکی از باورهای اشتباهی که متاسفانه در بین افراد رایج شده این است که فکر می‌کنند دستگاه جی پی اس و ردیاب با هم فرق دارند و از همین رو بسیار درمورد تفاوت ردیاب و جی پی اس از ما می‌پرسند. این در حالیست که این دو دستگاه هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و در واقع جی پی اس همان نام انگلیسی ردیاب است و تنها تفاوتشان در آفلاین و آنلاین بودنشان است که در ادامه بیشتر به این مورد می‌پردازیم. 

دستگاه جی پی اس چیست؟

بگذارید کمی به عقب‌تر برگردیم ، جی پی اس اولین بار توسط ایالت متحده در زمان جنگ برای ردیابی سربازانش استفاده شد. در واقع این دستگاه از طریق ماهواره‌هایی که در فضا در حول زمین در حال گردش هستند سیگنال‌ها را دریافت کرده و موقعیت را نشان می‌دهند. حال اولین نوع جی پی اس به این شکل که قطعه‌ای همانند حافظه‌ی مموری کارت ردون دستگاه قرار گرفته و موقعیت‌ها را ثبت می‌کرد، حال افراد بایستی برای مشاهده موقعیت‌های طی شده با استفاده از تکنولوژی‌های به خصوصی اطلاعات ثبت شده درون این وسیله مشابه مموری کارت را استخراج کرده و موقعیت‌ها را مشاهده می‌کردند. 

اما بعدها برای سهولت جهت بازبینی، تصمیم گرفتند که دستگاه‌های ردیاب را به گونه‌ای طراحی کنند که درونشان سیمکارت قرار بگیرد. در این حالت دستگاه سیگنال را به سمت سرور ارسال کرده و افراد از روی سرور مسیر را بازبینی می‌کردند. در مرحله بعد نیز ردیاب‌های کنونی به وجود آمدند و نحوه عملکرد آن‌ها نیز به این صورت است که دستگاه سیگنال را به سمت سرور ارسال کرده و سرور نیز سیگانل‌ها را به سمت تلفن همراه شما ارسال می‌کند و از این طریق شما از با اپلیکیشن دستگاه می‌توانید به موقعیت خودرویتان و یا فردی که قصد ردیابی وی را دارید دسترسی داشته باشید.  

دستگاه جی پی اس چیست؟

آیا دستگاه ردیاب یا جی پی اس آنلاین و آفلاین با هم تفاوت دارند؟

در واقع این دو مورد یک قابلیت هستند که در تمامی ردیاب‌ها موجود می‌باشند. تصور کنید شما در یک جاده که در حال رانندگی هستید و در اپلکیشن موقعیت قبلی دستگاه شما در حال نمایش است، در این حالت بسیاری از افراد نگران شده و تصور می‌کنند که دستگاهشان خراب شده و یا از کار افتاده است. لازم به ذکر است که نیازی به نگرانی نیست چرا که در اطراف محیط شما اینترنت وجود نداشته و از همین رو دستگاه ردیاب قادر به انتقال سیگنال‌ها به سروز نیست و در این حات ردیابی را به صورت آفلاین انجام می‌دهد و زمانی که در محیط اینترنت وجود داشته باشد اطلاعات جمع آوری شده را به سرور انتقال داده و شما می‌توانید بر روی نرم افزار موقعیت دستگاه را مشاهده نمایید. در این حالت ردیابی به صورت آنلاین و زنده انجام می‌گیرد و در زمان تغییر موقعیت و لوکیشن خودرو و یا فرد، موقعیت را بدون قطعی و به صورت ممتد نمایش می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع ردیاب خودرو با عملکرد آنلاین و آفلاین چیست؟ را مطالعه کنید.

ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R

ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R2

 ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R2  در کنار ویژگی‌های بسیار خوب خود دارای نرم‌افزار نیز هست. با وجود این اپلیکیشن شما به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین از مکان لحظه‌ای خودروی خود آکاه باشید. از ویژگی‌های این ردیاب خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای باتری داخلی
  • خاموش کردن خودرو از راه دور
  • ردیابی آنلاین و آفلاین
  • ثبت مسیرهای پیموده شده

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به این باور اشتباه یعنی تفاوت ردیاب و جی پی اس پاسخ دهیم، ردیاب‌ها برای مصارف بسیار متنوع مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به ردیابی کودکان، سالمندان و حتی جلوگیری از گم شدن حیوانات اشاره کرد، ردیاب‌ها در مسائل نظامی و امنیتی نیز کاربردهای فراوانی دارند و در حال حاضر به شکل‌های مختلف برای استفاده‌های گوناگون تولید شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود که مقاله سیستم‌های امنیتی چگونه از سالمندان حفاظت می کنند؟ را مطالعه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *