دوربین مداربسته

تفاوت دوربین‌های مداربسته بی‌سیم و دوربین باسیم

فروشگاه وبرا

زمانی که می‌خواهید در مورد نوع دوربین امنیتی یا سیستم مورد نیاز تصمیم بگیرید دانستن تفاوت بین دوربین مداربسته بی‌سیم و سیم‌دار بسیار مهم است. بنابراین جزئیات و مزایا وتفاوت دوربین‌های مداربسته بی‌سیم و دوربین باسیم می پردازیم، تا شما در پیدا کردن بهترین راه‌حل امنیتی برای محافظت از اموالتان در نظر داشته باشید و با خیال راحت انتخاب کنید.

دوربین‌های امنیتی با بی‌سیم

دوربین‌های مداربسته بی‌سیم، یک گزینه بسیار خوب برای کنترل و امنیت بیشتر محل کار و خانه است.دوربین‌های مداربسته بی‌سیم همان دوربین‌های مداربسته هستند که بدون اتصال سیم و به طور وایرلس یا از طریق اینترنت به سرور مرکزی متصل می‌شوند و انتقال تصویر را انجام می‌دهند، البته برای اتصال به منبع تغذیه الکتریکی از یک سیم استفاده می‌کنند و اگر بخواهید دوربین مداربسته اصلاً سیم نداشته باشد، باید از نوع شارژی آن استفاده نمایید و از آن‌ها برای نظارت و کنترل یک محل خاص استفاده می‌شود

نام دیگر دوربین‌های مداربسته بی‌سیم: دوربین مداربسته تحت شبکه، دوربین مداربسته وای فای و دوربین مداربسته وایرلس است.

دوربین‌های مداربسته بی‌سیم از طریق Wifi به مودم اینترنت متصل می‌شوند و شما می‌توانید از طریق تلفن همراهتان هر جای دنیا که باشید از طریق اینترنت به آن متصل شوید و تصاویر آن را به صورت و زنده ببینید و ذخیره کنید . دوربین‌های بی‌سیم با برد بالا ،به سیم‌کشی‌هایی برای سیم‌کشی برق ،تصویر و ضبط نیازی ندارد و با استفاده از وای فای می‌توان استفاده نمود.

مزایای دوربین مداربسته بی‌سیم وای فای:

1-نصب راحت

2-هزینه نصب و راه‌اندازی بسیار کم

3-اتصال بی‌سیم به اینترنت و انتقال تصویر و ویدئو

4- مشاهده تصاویر از راه دور

5- قابلیت نصب در همه مکان‌ها

6- عدم نیاز به سیم‌کشی

7- قابلیت انجام مکالمه دوطرفه در دوربین‌های وای فای

8- قابلیت دیدن تصاویر به صورت رنگی در شب با قابلیت وارم لایت

9قابلیت دیدن تصاویر به صورت رنگی در شب با قابلیت وارم لایت

دوربین‌های مداربسته بی‌سیم از دو طریق به اینترنت وصل می‌شوند:

1-کابل: 

با استفاده از سیم‌کشی، دوربین مداربسته بی‌سیم به اینترنت متصل می‌شود

2-وایرلس:

با استفاده از موبایل، مودم را به دوربین  مداربسته بی‌سیم معرفی و به اینترنت متصل می‌کنیم.

قابلیت‌ دوربین‌های مداربسته وایرلس چیست؟

 • اتصال بی‌سیم * اتصال دانگل سیم‌کارتی
 • صدای دوطرفه * چرخش افقی و عمودی
 • درگاه کارت حافظه * دید در شب رنگی
 • تعقیب هدف * دزدگیر هوشمند
 • قابلیت زوم * دید در شب مادون قرمز

بعد از آشنایی با دوربین بدون سیم به سراغ دوربین  باسیم می‌رویم:

دوربین مداربسته سیمی سنتی‌ترین و قدیمی‌ترین دوربین‌ها به حساب می‌آیند و در محیط‌های بزرگ استفاده می‌شوند.

دوربین‌‌ مداربسته سیمی از لحاظ نصب تا حدی دشوار است، زیرا دوربین مداربسته سیمی  نیاز به کابل‌کشی هم برای منبع برق و هم برای انتقال تصویر دارند. این نوع دوربین‌های مداربسته سیمی  مناسب برای افرادی است که صاحب ملک هستند و نیاز ندارند دوربین را جا‌به‌جا کنند،

دوربین‌های سیمی(آنالوگ) با اتصال کابل به منبع برق و اینترنت از یک اتصال پایدار برخوردار خواهند بود. که این امر سبب افزایش راندمان کاری دوربین می‌شود. قطعه قوت اصلی امنیت دوربین مداربسته  سیمی قابلیت اطمینان است. سیستم‌های امنیتی سیمی به دلیل اتصالات فیزیکی بین دوربین ، ضبط کننده و روتر مطمئن و دارای تداخل سیگنال‌های بی‌سیم نیستند.

دوربین‌های مداربسته سیمی به عنوان بخشی از یک سیستم نظارت که کیفیت تصاویر سازگارتر و بهتری را ارائه می‌دهد، گزینه قابل اطمینان تری هستند. این سیستم‌ها در معرض تداخل سیگنال‌های بی‌سیم یا سیگنال‌های از بین رفته نیستند. دو نوع دوربین مداربسته باسیم در بازار وجود دارد:

 • دوربین‌های امنیتی HD-over-Coax : این دوربین، مدل استاندارد صنعت بوده است. دوربین مداربسته HD با استفاده از یک کابل کواکسیال برای تأمین انرژی دوربین‌ها و ضبط تصاویر ویدئویی به ضبط کننده‌های دیجیتال ویدئو متصل می‌شوند.
 •  دوربین‌های امنیتی IP: این نوع از دوربین برای کیفیت بهتر فیلم‌ها هستند. آن‌ها با استفاده از تکنولوژی PoE یا کابل‌های      اترنت به ضبط کننده‌های ویدئویی شبکه متصل می‌شوند تا دوربین‌ها را شارژ کرده و فیلم‌های ویدیویی را ضبط کنند.

ویژگی دوربین‌های سیمی :

 • پیچیدگی نصب
 • قابلیت جابه‌جایی کمتر
 • اطمینان بیشتر
 • پوشش ملک‌های بزرگ را به صورت جامع‌تر دارد

خرید دوربین‌های مداربسته بی‌سیم(وایرلس) و دوربین باسیم

اگر شما قصدخرید دوربین مداربسته  را داشته باشید باید بر اساس نوع نیاز و مدل ها یی ک می خواهید و بر اساس اولویتی که دارید بای بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اگر شما نیز تمایل دارید دوربین‌های مداربسته بی‌سیم(وایرلس) و دوربین باسیم، در عین حال با قیمت مناسب خریداری کنید

، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *