دوربین مداربسته

نصب دوربین مخفی در محیط چه مجازاتی دارد؟

نصب دوربین مداربسته مخفی در محیط چه مجازاتی دارد؟

یکی از راه‌هایی که برای امنیت محیط پیشنهاد می‌شود استفاده از دوربین مداربسته است، اما متأسفانه برخی از افراد به دلیل عدم آشنایی با قانون مجازات دوربین مداربسته مخفی در منزل باعث ایجاد دردسر برای خود می‌شوند. حال مجازات استفاده از دوربین مداربسته با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود، که ممکن است پرداخت خسارت و یا حتی گذراندن حبس باشد. از همین رو قبل از هر اقدامی بایستی به یک سری نکات در نصب دوربین مداربسته دقت کنید. 

البته لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در خانه هیچ ایرادی ندارد ولی بایستی قوانینی در این زمینه رعایت شود. حال ممکن است با توجه به این صحبت‌ها سوالات بسیاری در ذهنتان شکل بگیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجازات استفاده از دوربین مداربسته چیست؟
 • نصب دوربین مداربسته در چه مکان‌هایی ممنوع است؟
 • قانون نصب دوربین مداربسته در مشاعات چیست؟

حال ما در ادامه این مبحث را به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد تا یک سری ابهامات برای شما در زمینه نصب دوربین مداربسته رفع شود. همراه ما باشید. 

نصب دوربین مداربسته در چه مکان‌هایی ممنوع است؟

به طورکلی نصب دوربین مداربسته در منزل جهت حفظ امنیت هیچ ایراد و جرمی ندارد اما بایستی حواستان باشد تا این مورد، حریم شخصی افراد را نقض نکند، از این رو نبایستی در مکان‌های زیر نصب شود.

نصب دوربین مداربسته در چه مکان‌هایی ممنوع است؟

 • اتاق خواب
 • ملک‌های اجاره‌ای و هتل‌ها
 • اتاف پرو
 • استخرها
 • باشگاه‌های ورزشی
 • حمام و سرویس بهداشتی 

در کل تمامی مکان‌های ذکر شده حریم شخصی افراد هستند و نصب دوربین مداربسته در این محیط‌ها منجر به نقض حریم شخصی آن‌ها می‌شود، از همین رو نبایستی فروشگاه‌ها دوربین مداربسته در اتاق پرو و هتل‌ها در اتاق‌ها به کار گیرند. مورد دیگری که برای نصب دوربین مداربسته بایستی به آن توجه داشته باشید این است که نباید باعث نقض حریم شخصی همسایگان شود، مثلا دوربین نبایستی در مکانی نصب شود که به منزل ساختمان روبرو مشرف باشد. 

مجازات استفاده از دوربین مداربسته در مناطق ممنوع چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم نصب دوربین مداربسته در برخی مناطق که باعث نقض قانون حریم شخضی افراد می‌شود، مجازات دارد، حال مجازات‌های استفاده از دوربین مداربسته به صورت زیر است:

اگر فردی دوربین مداربسته در محیط‌های ممنوع نصب کند و فیلم‌ها را پخش کند ممکن است محکوم به 70 ضربه شلاق و پرداخت جزای نقد شود. حال اگر نصب دوربین مداربسته نیز  شاکی خصوصی و یا حتی دولتی داشته باشد نیز ، مجازات سنگین تری مانند حبس به مدت نود و یک روز را به همراه دارد.

پکیج مداربسته بی سیم چهارتایی میکروفون دار

پکیج مداربسته بی سیم چهارتایی میکروفون دار

یکی از انواع دوربین‌های مداربسته که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، دوربین‌های بی سیم هستند، این مدل دوربین با داشتن IP66 مناسب تمامی مکان‌ها است. دوربین‌های موجود در این پکیج با امکانات بسیار به شما کمک خواهد کرد تا امنیت محیطتان را به بهترین شکل فراهم کنید. حال ویژگی‌های این پکیج عبارتند از:

 • دید در شب
 • لنز با کیفیت
 • مقاوم در برابر گرد و غبار و رطوبت
 • عدم نیاز به سیم کشی

قانون نصب دوربین مداربسته در مشاعات چیست؟

برخی از مکان‌ها مانند حیاط آپارتمان، باغچه، پشت بام، راهرو، آسانسور و غیره جزو مشاعات در ساختمان محسوب می‌شوند و به تمامی افراد ساکن در ساختمان تعلق دارند، حال مدیران ساختمان بایستی به این امر توجه نمایند که نصب دوربین مداربسته در مشاعات ساختمان نیازمند تایید و کسب اجازه از تمامی اهالی ساکنین است.

در غیر اینصورت نصب دوربین مداربسته غیر قانونی محسوب شده و برای فرد عواقب بسیار بدی را به همراه دارد که با توجه به نوع جرم، مجازات تعیین می‌شود. حال این مطالب در زمینه تمام انواع دوربین‌های امنیتی مدار بسته خانگی، ادارات و غیره صدق خواهد کرد. 

کلام آخر

حال که با مجازات نصب دوربین مداربسته مخفی آشنا شدید، لازم به ذکر است که با رعایت چند نکته‌ی آسان می‌توانید بر برقراری امنیت در محیطتان، خود را از دردسرهای بسیار نجات دهید. حال لازم به ذکر است که در برخی از مناطق ممنوعه می‌توانید دوربین مداربسته نصب کنید، اما به شرطه‌ها و شروظه‌ها، ابتدا بایستی شکایتی در زمینه تخریب اموال، تهدیدات امنیتی و یا ضروری بودن نصب این تجهیزات تنظیم کرده و به مراجعه قانونی ارائه دهید و مجوز رسمی دریافت کنید. 

امید داریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، حال اگر سوالی برایتان در این زمینه پیش آمده است، می‌توانید با شماره 09381700777  تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در تیم وبرا شما در این جهت بیشتر راهنمایی کنند. 

آیا شما در این جهت تجربه‌ای دارید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *