امنیت, ردیاب خودرو

سارقین با چه روش‌هایی دست به سرقت خودرو می‌زنند؟

سارقین با چه روش‌هایی دست به سرقت خودرو می‌زنند؟ - وبرا

ممکن است شما نیز در اخبار یا در گفتگوهای روزانه خود از روش‌های متنوع سرقت خودرو شنیده باشید، یا حتی شاید خودتان قربانی چنین حادثه‌ای شده باشید. بر اساس آمارهای اخیر، گروه‌های خاصی از افراد از جمله سالمندان، رانندگان تازه‌کار و زنان، بیشترین قربانیان سرقت خودرو را تشکیل می‌دهند. سارقین با استفاده از تکنیک‌های متفاوت و خلاقانه، تلاش می‌کنند تا سرقت خودرو را به انجام برسانند. به همین دلیل، بسیار مهم است که همیشه در حین رانندگی هوشیار باشید و به نشانه‌های احتمالی سرقت توجه کنید. همچنین، همیشه در حین توقف، خودرو را قفل کنید و از قرار دادن اشیاء گران‌قیمت در دید عمومی خودداری کنید.

روش‌های سارقین برای سرقت

سارقین برای سرقت از شما، بیشترین تلاش خود را برای پیاده کردن شما از خودرویتان می‌کنند. در چنین شرایطی، شما باید با هوشیاری عمل کنید، نگرانی خود را کنار بگذارید و حتماً از سلامت خود و افراد همراه خود اطمینان حاصل کنید. سارقین از روش‌های مختلفی برای سرقت استفاده می‌کنند که شامل قرار دادن وسیله‌ای روی شیشه جلویی خودرو، وصل کردن دستمال یا پارچه به دستگیره در خودرو، گذاشتن وسیله‌ای پشت تایر ماشین و پرتاب اجسام روی شیشه جلویی خودرو می‌شود. در چنین موقعیت‌هایی، همیشه باید با دقت و هوشیاری عمل کنید. در این بخش به بررسی برخی از روش‌های متداول سرقت خودرو و راه‌های مقابله با آن می‌پردازیم.

قرار‌دادن وسیله روی شیشه‌ی جلویی

یکی از تکنیک‌هایی که سارقین خودرو برای انجام سرقت به کار می‌برند، قراردادن اشیای مختلفی مانند بطری آب، پول یا کیف بر روی شیشه‌پاک‌کن یا کاپوت خودروتان است. بسیاری از مردم با مشاهده چنین صحنه‌ای تلاش می‌کنند تا این  اشیاء را بردارند. در همین فاصله سارقین فرصت می‌یابند تا به سمت خودروی شما بیایند. سپس آن‌ها با تهدیدکردن شما، کلید خودرو و وسایل شخصی شما مانند تلفن همراه و کیف پول را می‌گیرند و به‌راحتی خودروی شما را سرقت می‌برند. این روش، یکی از روش‌های متداول و مؤثر سرقت خودرو است که می‌تواند به‌راحتی به‌وسیله یک سارق غیرحرفه‌ای اجرا شود.

 برای جلوگیری از چنین سرقت‌هایی بهتر است همیشه در هنگام خروج از خودرو، اطراف خودرو را بررسی کنید و از قراردادن اشیاء باارزش در دید عموم خودداری کنید. همچنین، درصورتی‌که مشاهده کردید که شخصی نزدیک خودروی شما است و رفتار مشکوکی دارد، بهتر است از اقدام به برداشتن اشیاء قرار داده شده بر روی خودرو خودداری کنید و به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس بروید.

وصل‌کردن دستمال و پارچه به دستگیره در خودرو

در برخی موارد سارقین با استفاده از تکنیک‌های خلاقانه سعی در سرقت خودرو دارند. یکی از این روش‌ها استفاده از دستمال، پارچه یا پلاستیکی است که بر روی دستگیره در خودرو قرار می‌دهند. این وسایل به‌گونه‌ای قرار داده می‌شوند که شما نمی‌توانید بدون تماس دستتان با آنها در خودروتان را باز کنید. در چنین شرایطی، باید بسیار مراقب باشید. اگر می‌توانید، بدون تماس با این وسایل، از یکی از درهای دیگر خودرو استفاده کنید یا با استفاده از دستمال، این وسایل را بردارید و سریعاً محل را ترک کنید. این دستمال یا پارچه که معمولاً خیس یا نمدار است، ممکن است حاوی مواد مخدر یا داروهای بیهوشی باشد. در صورت تماس با این مواد امکان دارد بیهوش شوید و سارقین از این فرصت برای سرقت خودرو و وسایل شخصی شما استفاده کنند.

 این روش‌ها نشان می‌دهند که چقدر مهم است که همیشه به امنیت خودروی خود اهمیت بدهید و در برابر تکنیک‌های سرقت مختلف آگاه باشید. همیشه باید به یاد داشته باشید که امنیت شما از هر چیزی مهم‌تر است.

گذاشتن وسیله پشت تایر ماشین

در این روش سارقین با استفاده از تکنیک‌هایی جدید تلاش می‌کنند تا شما را از خودرو خارج کنند. یکی از این تکنیک‌ها استفاده از اجسامی مانند بطری پلاستیکی، قوطی فلزی رنگ و غیره است که آنها آن را در محدوده تایر یا گلگیر خودرو قرار می‌دهند. زمانی که خودروی شما شروع به حرکت می‌کند، این اجسام به تایر یا گلگیر خودرو برخورد می‌کنند و صدای بلند و ناخوشایندی ایجاد می‌کنند. شما که این صدا را می‌شنوید، ممکن است بترسید و تصمیم بگیرید که از خودرو خارج شوید تا مشکل را بررسی کنید. در همین لحظه، سارقین فرصت می‌یابند تا به سمت شما بیایند و با تهدید یا ترساندن شما، خودرو و وسایل شخصی شما را سرقت کنند.

 برای جلوگیری از چنین حوادثی، بهتر است که همیشه در هنگام شروع به حرکت، به صداهای ناخوشایند یا غیرمعمول توجه کنید. اگر چنین صدایی شنیدید، به‌جای اینکه خودرو را ترک کنید و پیاده شوید، سعی کنید به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس یا مکان امن دیگری برسید و سپس مشکل را بررسی کنید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا از خود و خودروی خود در برابر سارقین محافظت کنید

پرتاب اجسام روی شیشه‌ی جلویی خودرو

 یکی از تکنیک‌های که سارقین خودرو برای انجام سرقت به کار می‌برند، پرتاب اجسامی مثل تخم‌مرغ، رنگ یا سس به شیشه راننده است. این اجسام باعث می‌شوند که دید راننده محدود شود. تخم‌مرغ به‌خاطر چسبندگی بالایی که دارد، با شیشه‌شور و آب پاک نمی‌شود. در چنین شرایطی، ابتدا باید آرامش خود را حفظ کنید. سپس، به‌هیچ‌وجه نباید از برف‌پاک‌کن استفاده کنید، زیرا این کار باعث پخش‌شدن ماده و کاهش بیشتر دید شما می‌شود. همچنین، باید به یاد داشته باشید که هر چقدر که سخت باشد، نباید از خودرو پیاده شوید. به‌جای آن، سعی کنید سریعاً به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس بروید. اگر مکان را نمی‌شناسید، با پلیس تماس بگیرید.

 این روش‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا در برابر تکنیک‌های سرقت خودرو محافظت کنید و از خود و خودروی خود در برابر سارقین محافظت کنید.

سارقین با چه روش‌هایی دست به سرقت خودرو می‌زنند؟ - وبرا

راه های جلوگیری از سرقت خودرو

شاید بتوان گفت یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو استفاده از ردیاب خودرو است. ردیاب خودرو GPS یا همان سیستم موقعیت‌یاب جهانی است که به‌صورت سخت‌افزارهای کوچک در داخل خودروی شما نصب می‌شوند. این ردیاب‌ها توسط سیمکارت و یا سرور به شما اطلاع می‌دهد که مکان دقیق خودروی شما کجاست. البته تنها وظیفه‌ی ردیاب خودرو نشان‌دادن موقعیت نیست و قابلیت‌های دیگری نیز دارد. برخی از ویژگی‌هایی که یک ردیاب خودروی خوب باید داشته باشد به‌صورت زیر است.

  • داشتن موقعیت خودرو در هر لحظه
  • خاموش‌کردن خودرو از راه دور
  • می‌توانید در ردیاب سرعت مجاز تعریف کنید، که در صورتی که سرعت راننده از حدی بیشتر شد، هشدار بدهد.
  • داشتن محدوده‌ی مجاز جغرافیایی
  • مشاهده مسیر پیموده شده توسط خودرو بازمان و تاریخ دقیق
ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R

ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R

ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R2، با قدرت بالایی که دارد، یکی از بهترین گزینه‌ها در زمینه ردیابی خودرو است. این دستگاه با قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور، در صورت سرقت خودرو، امکان توقف فوری آن را فراهم می‌کند. با استفاده از این ردیاب، شما می‌توانید محل دقیق خودروی سرقت شده خود را پیدا کرده و به سرعت بازیابی کنید. این دستگاه، امنیت خودروی شما را به مراتب افزایش می‌دهد. از ویژگی‌های این ردیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجهز به نرم‌افزار ردیاب
  • خاموش کردن خودرو از راه دور
  • ثبت مسیرهای پیموده شده
  • ردیابی آنلاین و آفلاین

کلام آخر

 طبق بحث مطرح شده اغلب سارقین خودرو با استراتژی‌هایی که شما را مجبور به ترک خودرو می‌کنند، عمل می‌کنند. در چنین شرایطی، اولین گامی که باید بردارید، اطمینان حاصل‌کردن از این است که با پلیس تماس گرفته‌اید یا به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس مراجعه کرده‌اید. حتماً مراقب باشید که در چنین موقعیت‌هایی، خودروی خود را ترک نکنید، زیرا این فرصتی است که سارقین منتظر آن هستند. درصورتی‌که تمایل دارید امنیت خودروی خود را بالا ببرید استفاده از ردیاب خودرو جهت دانستن موقعیت دقیق خودروتان می‌تواند بسیار مفید است.

 امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با تکنیک‌های متداول سرقت خودرو که سارقین استفاده می‌کنند، آشنا شوید و راه‌های مقابله با این روش‌ها را بیاموزید. همیشه به یاد داشته باشید که امنیت شما و خودروی شما بر هر چیزی اولویت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *