امنیت

اهمیت ردیاب برای حیوانات خانگی

اهمیت ردیاب برای حیوانات خانگی - فروشگاه وبرا

امروزه حیوانات خانگی به عنوان عضوی از خانواده در کنار ما زندگی می‌کنند و به همین دلیل نگهداری و حفظ امنیتشان به یکی از نگرانی‌ها تبدیل شده است و ممکن است شما هم در هنگام بیرون بردن حیوان‌های خانگی‌تان نگران گم شدن و یا سرقت آن‌ها باشید، یا هنگامی که در منزل نیستید، نگرانی از نداشتن کنترل بر روی امنیت فیزیکی، سلامت جسمی و فعالیت آن‌ها داشته باشید. به همین منظور پیشنهاد می‌شود از ردیاب‌های شخصی جهت اطلاع موقعیت حیوان خانگی‌تان استفاده کنید. در ادامه به چگونگی بالابردن امنیت انواع حیوانات خانگی می‌پردازیم و به یک سری از سؤالات پاسخ می‌دهیم.

 •  ردیاب حیوانات برای چه حیواناتی کاربرد دارد؟
 •  استفاده از ردیاب حیوانات چه مزایایی دارد؟
 •  نحوه‌ی کار ردیاب حیوانات خانگی به چه صورت است؟
 •  ردیاب حیوانات خانگی چه قابلیت‌هایی دارد؟
 •  ردیاب حیوانات خانگی چیست؟

ردیاب حیوانات خانگی چیست؟

ردیاب حیوانات دستگاهی کاربردی و منحصربه‌فرد است که به شما کمک می‌کند از وضعیت و موقعیت مکانی حیوانات خانگی خود آگاهی داشته باشید و به‌صورت کامل آن‌ها را تحت‌نظر بگیرید. با وجود داشتن این دستگاه شما دیگر نیازی به نگرانی برای امنیت حیوانات خانگی خود ندارید و می‌توانید با آسودگی هم در منزل و هم در محیط بیرون از خانه، از مکان دقیق آن‌ها مطلع باشید. این ردیاب‌ها در مدل‌های مختلف و با عملکردها و امکانات گوناگون تولید می‌شوند و شما بایستی با توجه به نیاز شخصی خود ردیاب تهیه کنید.

ردیاب برای حیوانات خانگی

بسیاری بر این باورند که ردیاب‌های حیوانات فقط برای حیواناتی نظیر گربه و سگ قابل استفاده هستند؛ اما این ردیاب‌ها می‌تواند برای حیواناتی که دارای جثه‌ای بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر نیز هستند کاربرد داشته باشند. به طور مثال بسیاری در خانه و یا محیط زندگی و کار خود از حیوانات گران‌قیمت و خاص مانند اسب مسابقه‌ای، پرنده‌ها و غیره نگهداری می‌کنند. در ادامه کاربرد آن را برای حیوان سگ و گربه بررسی می‌کنیم.

ردیاب برای حیوانات خانگی - وبرا

ردیاب سگ

استفاده از ردیاب سگ می‌تواند به عنوان یک وسیله‌ای کاربردی برای مراقبت از سگ شما بسیار مفید باشد. با استفاده از این دستگاه، شما می‌توانید همیشه از موقعیت سگ خود آگاه باشید و در صورت بروز هرگونه خطر، سریعا به کمک او برسید. این دستگاه با ایجاد امنیت بیشتر برای حیوان خانگی شما، به حفظ سلامت و بهبود سبک زندگی این حیوانات دوست‌داشتنی کمک می‌کند. سگ شما با داشتن این دستگاه، همیشه تحت نظارت شما خواهد بود و این امر باعث ایجاد امنیت بیشتر برای او می‌شود. در نتیجه، اگر خطری سگ شما را تهدید کند، شما می‌توانید سریعا به کمک او برسید و او را از خطر دور کنید.

ردیاب گربه

ردیاب گربه دستگاه مفیدی است که به شما امکان می‌دهد تا همیشه از موقعیت و وضعیت گربه‌ی خوداطلاع داشته باشید. همچنین با کمک این دستگاه شما می‌توانید در صورت گم شدن گربه‌تان، سریعاً آن را پیدا کنید.  با استفاده از ردیاب گربه، شما قادر هستید از سلامت گربه خود مطمئن شوید و آرامش خاطر بیشتری داشته باشید.

مزایای استفاده از ردیاب حیوانات Pet Tracker

 • موقعیت مکانی دقیق حیوانات: مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد GPS حیوانات، ردیابی موقعیت مکانی است. با استفاده از ردیاب‌ها می‌توانید در هر لحظه از موقعیت حیوان خانگی خود آگاه شوید.
 • حفظ امنیت: با داشتن ردیاب حیوانات به‌سادگی می‌توانید از حیوانات خانگی خود مراقبت کنید.
 • آرامش خاطر: وجود اطمینان از گم‌نشدن و نگهداری بهتر حیوانات خانگی بسیاری از دغدغه‌ها را کم می‌کند و آرامش خاطر برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • کنترل سلامت جسمی حیوان: بسیاری از حیوانات به علت تحرک پایین و یا حتی تحرک بالا دچار مریضی می‌شوند. با داشتن ردیاب حیوانات می‌توانید میزان فعالیت حیوان خانگی خود را کنترل کنید و در صورت وجود مشکل سریعاً از آن باخبر شوید.
 •  پیشگیری از سرقت: ردیاب‌های حیوانات تأثیر زیادی در پیشگیری از هر گونه سرقت حیوانات می‌شوند و شما با داشتن موقعیت مکانی حیوانات می‌توانید سریعاً آن‌ها را پیدا کنید.

نحوه‌ی کار ردیاب حیوانات خانگی

ابتدا شما باید ردیاب حیوانات را به حیوان خانگی خود از طریق لوازمی مانند لباس، قلاده و غیره متصل کنید. سپس بایستگی یک سیمکارت را داخل دستگاه ردیاب قرار دهید. با گذاشتن سیمکارت داخل ردیاب می‌توانید به‌صورت آنلاین تمامی حرکات حیوان خانگی‌تان را تخت نظر بگیرید. همچنین این ردیاب‌ها با ایجادکردن یک محدوده‌ی جغرافیایی مشخص باعث می‌شوند اگر ردیاب شما از این حصار مشخص شده خارج شود یا به آن داخل شود، سریعاً به شما اطلاع‌رسانی بشود. بسیاری از ردیاب‌ها تنها به‌صورت آنلاین کار می‌کنند؛ اما بعضی از ردیاب‌ها این قابلیت را دارند به‌صورت آفلاین نیز فعالیت کنند. این ردیاب‌های آفلاین نیز بسیار کاربرد دارند و می‌توانند در مواردی که اینترنت سیمکارت تمام می‌شود و یا دسترسی به اینترنت ندارید، مفید واقع شوند.

ردیاب شخصی آهنربایی V300

ردیاب شخصی آهنربایی V300

ردیاب شخصی آهنربایی ردیاب شخصی آهنربایی V300 مناسب تمامی کاربردها است، این مدل ردیاب را می‌توانید هم در چمدان و یا کیفتان قرار دهید تا در صورت سرقت و یا گم شدن سریعا آن را پیدا کنید، هم می‌توانید بر روی خودرو و موتور نصب کنید، این مدل ردیاب دارای باتری قوی بوده و تا ساعات بسیار می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین برای سالمندان نیز قابل استفاده است.

 • آهنربای بسیار قوی
 • ردیابی آنلاین و آفلاین
 • برقراری تماس صوتی
 • ضد آب

قابلیت‌های ردیاب حیوانات خانگی

در وهله اول ردیاب‌های حیوانات باید این قابلیت را داشته باشند که در هنگام بازی و دویدن و دیگر حرکات مقاوم باشند و به هیچ عنوان به آن‌ها صدمه‌ای وارد نکنند، البته این یکی از ویژگی‌های ردیاب حیوانات است و ردیاب‌هایی که برای حیوانات خانگی مورداستفاده قرار می‌گیرند باید یک سری ویژگی‌های دیگر را نیز دارا باشند از جمله آن‌ها عبارتند از:

 •  اندازه کوچک: بهترین روش برای دانستن موقعیت دقیق حیوان‌های خانگی وصل کردن یک ردیاب شخصی به قلاده و یا لباس آن‌هاست. این ردیاب‌ها باید سبک و کوچک باشند تا حیوانات بدون احساس وزن زیاد و به‌راحتی بتوانند حرکت کنند و هیچ آسیبی نبینند.
 •  نرم افزار ردیاب: اپکیشن های ردیاب حیوانات باید ویژگی‌هایی مانند محیط کاربر پسند، نشان دادن مسیر های طی شده و قابلیت به‌روز‌رسانی داشته باشند. به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزار ردیاب ک.رد نظر  شما توسط تیم پشتیبانی همواره در حال به‌روز‌رسانی است و هرگونه اشکالات آن از بین می‌رود و همچنین امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 •  ردیابی آنلاین و آفلاین:  شما می‌توانید با استفاده از سیم‌کارت شارژ شده و قرار دادن آن در دستگاه ردیاب حیوان خانگی خود، به راحتی حرکات حیوان خود را کنترل کنید. در حالت آنلاین، تمام مسیرهایی که حیوان شما طی می‌کند، به صورت داده در سیم‌کارت ذخیره می‌شود. در حالت آفلاین، اگر حیوان شما مسیری را طی کند، این داده‌ها به صورت پیش‌نویس ذخیره می‌شوند. سپس، هنگامی که دوباره به اینترنت دسترسی پیدا کنید، این داده‌ها به تلفن همراه شما ارسال و ذخیره می‌شوند. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا حرکات حیوان خود را به صورت دقیق مطلع باشید.
 • داشتن حصار یا محدوده جغرافیایی: محدوده جغرافیایی برای زمان‌هایی که حیوان‌هایتان را در خانه تنها می‌گذارید و یا برای گردش بیرون می‌برید بسیار مفید می‌باشد. به‌عنوان‌مثال سگ‌ها بسیار علاقه‌مند به بازی هستند برای همین ممکن است در پارک‌ها و یا محیط‌های بیرون سریعاً گم بشنوند. با مشخص‌کردن محدوده به طور مثال محدوده پارک، می‌توانید مطمئن شوید که حیوانتان در مکان مشخص شده مشغول بازی است.
 • نشان‌دادن تاریخچه مسیرهای رفته شده: دانستن مسیرهایی که حیوانتان حرکت کرده است می‌تواند در بسیاری از سرقت‌ها و یا گم شدن بسیار مفید باشد. همچنین اطلاع داشتن از اینکه معمولاً حیوان شما در چه مسیرهایی و یا در چه مسافتی حرکت می‌کنند می‌تواند برای نوشتن یک برنامه ورزشی برای بالابردن سلامتی‌اش مفید باشد.
 •  سنسور لرزشی یا سرقت: یکی از قابلیت‌های مهم که ردیاب‌های حیوانات باید داشته باشند داشتن سنسور قوی جهت تشخیص سریع لرزش و سرقت حیوانات است.
 •  هشدار ضعیف‌شدن باتری: درصورتی‌که باتری ردیاب‌های حیوان‌ها خاموش شود دیگر نمی‌توان موقعیت آن‌ها را دانست به همین منظور یک ردیاب حیوانات خوب باید قابلیت هشدار ضعیف شدن باتری داشته باشد.
 •  ساپورت انواع سیم‌کارت: ردیاب‌های حیوانات بایستی از تمام اپراتورهای سیمکارت مثل ایرانسل، همراه اول و رایتل پشتیبانی کنند.

قابلیت‌های ردیاب حیوانات خانگی - وبرا

کلام آخر

در این مقاله، ما به بررسی جامع و دقیق اهمیت ردیاب برای حیوانات خانگی پرداخته‌ایم. با خرید یک دستگاه ردیاب حیوانات، شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی حیوانات خود را در پارک‌ها یا حیاط خانه آزاد کنید تا به راحتی بازی کنند. همچنین ردیاب‌ها کاربردهای دیگری از جمله استفاده برای سالمندان، خودروها و حتی به صورت شخصی دارند. برای کسب اطلاعات درباره سیستم‌های امنیتی چگونه از سالمندان حفاظت می کنند؟ می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *