آموزش, دسته‌بندی نشده

تجهیزات ریموتی چگونه باعث آسایش سالمندان می‌شود؟

تجهیزات ریموتی چگونه باعث آسایش سالمندان می‌شود؟

بسیاری از کارهای پیش پا افتاده و آسان مانند خاموش و روشن کردن چراغ‌ها و باز و بسته کردن پرده اتاق خواب برای افراد سالمند کاری بسیار مشکل است، چرا که بایستی برای هریک از این کارها از جایشان بلند شوند؛ ولی شما می‌توانید با تجهیز کردن منزلشان به وسایل ریموتی آرامش و آسایش را به زندگیشان هدیه دهید. احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که تجهیزات ریموتی برای سالمندان چه مزایایی دارد؟ چه تجهیزاتی را می‌توان ریموتی کرد؟ در ادامه همراه ما باشید تا این مورد را بیشتر بررسی کنیم. 

تجهیزات ریموتی برای سالمندان چه مزایایی دارد؟

بر اساس آمارهای به دست آمده بسیاری از سالمندان به طور مستقل زندگی می‌کنند و از این رو یکی از وظایف اطرافیان فراهم کردن  زندگی راحت‌تر برای این افراد است و تاثیر تجهیزات ریموتی در زندگی این عزیزان به شرح ذیل است: 

  • افزایش استقلال: با انواع تجهیزات ریموتی، آن‌ها به راحتی می‌توانند تمامی امور منزلشان از خاموش کردن چراغ‌ها گرفته تا کنترل ذر منزل را به دست گیرند. 
  • افزایش آسایش و راحتی: از دیگر مزایای تجهیز کردن منزل این عزیزان به انواع تجهیزات ریموت کنترلی، افزایش آسایش و راحتیشان است، چرا که آن‌ها با اینگونه وسایل قادرند بدون هیچ دغدغه‌ای کارهای روزمره‌شان را انجام می‌دهند.
  • جلوگیری از آسیب: تجهیزات ریموتی باعث شده تا سالمندان تا حد بسیار زیادی از بلند شدن و راه رفتن برای انجام کارهای روزمره‌شان بی نیاز شوند که به دنبال آن خطر افتادن روی زمین و نظیر آن کاهش می‌یابد. 
  • کاهش استرس: آنها برای کشیدن پرده قبل از خواب و باز کردن ان در هنگام صبح دیگر نیازی به بلند شدن از جایشان و می‌توانند به تمامی وسایل منزلشان فرمان دهند از همین رو استرسشان نیز کاهش می‌یابد.

تجهیزات ریموتی برای سالمندان چه مزایایی دارد؟

چه تجهیزاتی را می‌توان ریموتی کرد؟

تقریبا تمامی تجهیزات قابلیت ریموتی شدن دارند، به طور مثال می‌توان به پرده‌ها، چراغ‌ها و وسایل سرمایشی و گرمایشی اشاره کرد. مثلا یکی از کارهای سخت برای سالمندان تنظیم پرده‌ی قسمت پذیرایی و یا اتاق خواب است چرا که بسیاری از این عزیزان در شروع صبح عادت دارند پرده‌ها را کنار زده تا نور فضایشان را روشن کند و در پایان شب نیز آن‌ها را ببندند، حال موتور پرده برقی ریموتی انیکسو مدل NX60  همانند یک دستیار، فرمان آن‌ها را گرفته و پرده را به حالت دلخواه آنان تنظیم می‌کند. 

این قطعه دارای یک دستگاه همانند کنترل تلویزیون است و فرد سالمند تنها نیاز است تا برای فرمان به دستگاه یکی از دکمه‌ها را بفشارد. نصب این قطعه به هیچ نوع دانش فنی نیاز ندارد و به راحتی خودتان می‌توانید در منزل مادر و یا پدر سالمندتان نصب کنید.

هزینه ریموتی کردن تجهیزات منزل چقدر است؟

به ظور کلی جواب به این سوال کار بسیار سختی است، اما به طور کلی برند دستگاه، تجهیزات جانبی، کشور سازنده، تکنولوژی‌های استفاده شده ر ساخت دستگاه و نظیر آن، همه و همه در قیمت نهایی موثرند، همچنین برخی از دستگاه‌ها بایستی توسط افراد متخصص نصب شده.

از همین رو اجرت نصب نیز در این امر موثر است، اما تجهیزات انیکسو مانند موتور پرده برقی بسیاری از هزینه‌های اضافه مانند خرید تجهیزات جانبی و هزینه نصب را حذف کرده است و از همین رو قیمت نهایی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. همچنین این دستگاه‌ها باعث شده تا مصرف انرژی بسیار کاهش یابد، جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله تاثیر خانه های هوشمند در صرفه جویی انرژی را مطالعه نمایید. 

هزینه ریموتی کردن تجهیزات منزل چقدر است؟

کلام آخر

پدربزرگ و مادربزرگ برکت هر خانه‌ای هستند و اطرافیان نیز بایستی با به کارگیری انواع وسایل کنترل از راه دور آسایش و راحتی را برای آنان فراهم کنند تا علاوه بر داشتن زندگی شادتر، استقلال را نیز در این سن تجربه کنند و بتوانند کارهایشان بدون نیاز به دیگران انجام دهند، استفاده از تجهیزات ریموتی نیز بسیار آسان بوده و یادگیری نحوه‌ی کار با آن نیز چندان کار مشکلی نیست. از فزوشگاه وبرا شما می‌توانید با مناسب‌ترین هزینه، منزل این عزیزان را مجهز به این وسایل کنید. 

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *