دوربین مداربسته

هر آنچه که باید دوربین وای فای بدانید.

دوربین وای فای چیست؟ چگونه کار می‌کند؟

آیا تامین امنیت منزل و یا محیط کار فکر شما هم درگیر کرده است؟ اگر جواب شما بله است، دوربین‌های مداربسته وای فای برای حل این مشکل به شما کمک بسیاری می‌کنند، اما لازم ماست تا قبل از خرید جواب سوال دوربین‌ وای فای چیست؟ را بدانید. دوربین مداربسته وای فای که برخی به آن دوربین مداربسته وایرلس نیز می‌گویند یکی از انواع دوربین‌های پر کاربردی است که در مدل‌های مختلف وجود دارد.

این دوربین با استفاده از شبکه بیسیم به اینترنت متصل شده و به شما این امکان را می‌دهد تا از هر جای دنیا روی محیط مدنظر خود از طریق اپلیکیشن کنترل و نظارت داشته باشید. در این مقاله ما به بررسی کامل این محصول امنیتی فوق العاده پرداخته و سوالاتی نظیر تفاوت دوربین مدار بسته وای فای و Wireless چیست؟ دوربین وای فای چگونه کار می‌کند؟ برد دوربین مداربسته WiFi چقدر است؟ پهنای باند در دوربین مداربسته وای فای چقدر است؟ را پاسخ خواهیم داد. 

 • دوربین وای فای چیست؟
 • تفاوت دوربین مدار بسته وای فای و Wireless
 • دوربین وای فای چگونه کار می‌کند؟ 
 • برد دوربین مداربسته WiFi چقدر است؟
 • پهنای باند در دوربین مداربسته وای فای

دوربین وای فای چیست؟

دوربین وای فای همانطور که در مظالب بالاتر گفتیم با استفاده از شبکه بیسیم به اینترنت متصل می‌شود، این دوربین‌ها معمولا دارای اپلیکیشن هستاند و به شما اجازه می‌دهند تا از هرجای دنیا حتی از فاصله هزاران کیلومتری امنیت محیط خود را تامین کنید، این دوربین‌ها اغلب دارای قابلیت‌های مختلفی هستند، مثلا برخی از آنها مجهز به تکنولوژی میکروفون دو طرفه می‌باشند یا برخی دیگر به شما این امکان را می‌دهند تا اتفاقات شب را به صورت رنگی مشاهده کنید. 

دوربین وای فای چیست؟

این دوربین‌ها در همه جا کاربرد دارند و حتی برخی از آن‌ها دارای اندازه بسیار کوچکی بوده و شما می‌توانید حتی از آن به عنوان دوربین مداربسته نامحسوس نیز استفاده کرده و آن را در هرجا پنهان کنید. همچنین این دوربین بسیار کاربردی برای بانوان شاغل است زیرا می‌توانند به راحتی از محل کارشان با استفاده اپلیکیشن کودکشان را نظارت کنند و یا به پدر و مادر سالمندشان زمان داروهایشان را یادآوری نمایند. برای مشاهده دوربین‌وای فای می‌توانید به لینک فوق مراجعه نمایید. 

مزایا و معایب دوربین مداربسته WIFI چیست؟ 

دوربین‌های وای فای مزایا و معایب بسیاری دارند اما این به معنی بد بودن این دستگاه‌ها نیست، در ادامه به مزایای این دستگاه می‌پردازیم.

مزایا دوربین وای فای 

 • امکان کنترل از راه دور 
 • نصب آسان
 • انعطاف پذیری بالا
 • مناسب همه محیط‌‌‌ها

معایب دوربین مداربسته وای فای 

 • تداخل با دیگر دستگاه‌های بیسیم
 •  عدم اتصال صحیح در برخی موارد
 • قیمت بالا
 • برد محدود

تفاوت دوربین مدار بسته وای فای و Wireless

به نظر شما دوربین مداربسته وای فای و بی سیم یا همان وایرلس یکی است؟ اغلب افراد به اشستباه می‌گویند بله، این در حالیست که این دو دوربین تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و یکی از این تفاوت‌ها این است که دوربین‌های وای فای زیر مجموعه دوربین‌های بیسیم هستند، همچنین در انواع دوربین آنالوگ می‌توان قابلیت بی سیم را اضافه کرد اما قابلیت وای فای را خیر. ناگقته نماند که این دوربین‌ها به دلیل استفاده از پروتکل WIFI بسیار ایمن هستند. 

دوربین وای فای چگونه کار می‌کند؟ 

اگر خاطرتان باشد گفتیم که دوربین وای فای با استفاده وای فای و اپلیکشین کار می‌کند. این دوربین‌ها را ابتدا بایستی و شبکه بیسیم و یا وای فایب متصل کنید، سپس اپلیکیشن مربوطه را بر روی گوشی خود نصب کرده و در آخر نیز به آن متصل شده و از آن استفاده نمایید. البته ناگفته نماند که این دلم دوربین‌ها از رمز گذاری بسیار قوی برخوردار هستند و سارقین به سختی می‌توانند به محتوای آن دسترسی پیدا کنند. 

دوربین وای فای چگونه کار می‌کند؟ 

برد دوربین مداربسته WiFi چقدر است؟

مسلما برد دستگاه دوربین مداربسته بسیبار مهم است و یکی از سوالاتی که بسیار در ذهن افراد نقش می‌بندد این است که برد دوربین مداربسته WiFi چقدر است؟ در جواب این سوال بایستی گفت هیچ راهی برای به دست آوردن برد دقیق دوربین دامر بسته نیست ولی افراد سازنده بر حسب تجربه به طور تخمینی آن را برای فضای داخل بین 20 تا 50 متر و بین فضای بیرون 100 تا 200 متر اعلام کرده‌اند. البته لازم به ذکر است که موقعیت و مکان دستگاه نیز در این امر تاثیر چشمگیری دارد. همچنین برای استفاده در فواصل بسیار زیاد نیاز است تا حتما از مودم استفاده شود. 

پهنای باند در دوربین مداربسته وای فای چقدر است؟ 

دیگر مورد مهم برای دوربین‌های مداربسته وای فای میزان پهتنای باند است و ما در ادامه به موضوع بسیار مهم پرداخته و بررسی می‌نماییم. لازم به ذکر است که معمولا دوربین‌های وای فای از ریت ارتباطی 11n استفاده کرده و تنها می‌توانند اطلاعاتی با 150 مگابایت را انتقال دهند و مناسب ستر سازی های بزرگ نیست. 

کلام آخر 

لازم به ذکر است که معایب گفته شده دلیل بر بودن این دوربین نیست و برای نظارت‌های کوچک بسیار مناسب است، این دوربین با قابلیت جابه‌جایی به شما این امکان را داده تا بتوانید آن را همراه خود برده و در زمان مسافرت و نظیر آن از وسایل خود حفاظت کنید. همچنین دوربین‌های وای فای  نیازی به نصب تخصصی و سیمکشی‌های پیچیده ندارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما بتوانید به راحتی با مطالعه دفترچه راهنما آن را نصب کنید.  مثلا می‌توانید برای آموزش اپلیکیشن دوربین V380 pro به دفترچه راهنما مراجعه کرده و یا به لینک فوق رجوع کنید و مراحل را به ترتیب انجام دهید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *