امنیت, دزدگیر

راه‌اندازی سیستم امنیتی برای باغ و ویلا

راه‌اندازی سیستم امنیتی برای باغ و ویلا

احتمالا شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید، مواردی مانند سرقت لوازم داخل محوطه باغ، میوه‌ها و حتی وسایل داخل فضای مسکونی را تجربه کرده‌اید، از همین رو به فکر راه چاره هستید! بایستی بگویم که این مشکل طبیعی است و راه حل آن نیز استفاده از سیستم امنیتی باغ و ویلا است. البته ناگفته نماند که برخی از افراد از عمل نکردن دزدگیر اماکن شکایت دارند و در جواب بایستی گفت که سیستم امنیتی برای این مدل مکان‌ها نیازمند یک طراحی صحیح است. در ادامه به مواردی نظیر تجهیزات موردنیاز برای سیستم امنیتی باغ و ویلا، مزایای آن و نکاتی بایستی دقت شود می‌پردازیم.

تجهیزات مورد نیاز در سیستم امنیتی باغ و ویلا

معمولاً باغ‌ها و ویلاها در حومه شهر ساخته شده و افراد برای استراحت و تفریح به این مکان‌ها می‌روند، اما اغلب اوقات در طول هفته، این خانه‌ها خالی هستند و این وضعیت باعث شده تا سارقین فرصتی برای سرقت این مکان‌ها پیدا کنند و استفاده از تجهیزات مناسب منجر به ضد سرقت کردن باغ و ویلا می‌شود، حال بیایید تا در ادامه مرحله به مرحله تجهیزات ضروربی برای حفاظت این مکان‌ها را بررسی کنیم.

در وهله‌ی اول برای انتخاب تجهیزات بایستی به نوع محیط و اطراف آن توجه کنید، اغلب باغ‌ها یکطرفشان زمین بایر وجود دارد و به همین دلیل سارقین معمولا سارقین این قسمت را برای ورود به باغ انتخاب می‌کنند و سنسور مناسب این مکان، سنسور ضربه و یا بیم خطی است زیرا 90 درصد آنها معمولا از طریق خراب کردن دیوار و یا بالارفتن از آن وارد باغ می‌شوند.

تجهیزات مورد نیاز در سیستم امنیتی باغ و ویلا

کاربرد سنسور ضربه زمانی است که سارق قصد خراب کردن دیوار را دارد، در این زمان سنسور با ارسال سیگنال به سمت دستگاه مرکزی خطر را اطلاع داده و دستگاه نیز فرمان اطلاع رسانی را به آزیر و تلفن کننده می‌دهد. بیم خطی نیز در بالای دیوار نصب شده  و زمانی قابل استفاده است که سارق سعی دارد از بالای دیوار وارد باغ شود، خط فرضی ایجاد توسط بیم خطی‌ها شکسته و از این طریق متوجه وجود خطر می‌شوند.

حال اگر سارق از سرقت منصرف نشد و قصد سرقت قسمت مسکونی را داشت بهتر است تا برای قبل از ورود از سنسور ضربه و برای بعد از ورود از سنسور مگنتی درب و پنجره استفاده شود، احتمالا سوال برایتان پیش آمده که سنسور ضربه چرا؟

به گفته تیم طراحی وبرا

به طور معمول، سارقین با استفاده از دیلم تلاش می‌کنند تا قفل درب را بشکنند و وارد منزل شوند. بنابراین، استفاده از سنسور ضربه قبل از ورود آن‌ها به منزل، ضروری است و سنسور مگنتی نیز زمانی فعال شده که سارق قفل در را شکسته و قصد ورود به قسمت مسکونی باغ را دارد.

جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره را مطالعه کنید، ما در این مقاله سنسور مگنتی را به صورت کامل بررسی کردیم.

مزایای سیستم پیش هشدار در باغ و ویلا

بسیاری از مستریان ما در زمان مراجعه از این موضوع شکایت دارند که دزدگیرشان به درستی عمل نکرده و وجود حیوان در محوطه باغ را، خطر تشخیص داده و با ارسال پیامک، تماس و آژیر در نیمه‌های شب مزاحم خود و همسایگانشان می‌شود، خوشبختانه این مشکل با سیستم پیش هشدار دزدگیر اماکن انیکسو برطرف شده است که با هشدار اولیه ابتدا به سارق فرصت داده تا محل را ترک کند ولی اگر سارق همچنان مصمم بود آن موقع سیستم‌های بزرگ راه‌اندازی شده و با ارسال پیامک و تلفن، خطر را به شما اطلاع می‌دهد.

مزایای سیستم حفاظتی دزدگیر برای باغ و ویلا

بسیاری از افراد به دلیل عدم مزاحمت برای خود  و همسایگانشان از نصب این سیستم صرفه نظر می‌کنند، توصیه ما به این افراد این است که سیستم حفاظتی دزدگیر برای باغ و ویلا مزایای بسیاری دارد که منجر به جلوگیری از انواع سرقت می‌شود که عبارتند از:

  • آسایش و رفاه: شما می‌توانید در هنگام ترک باغ با خیال راحت باغ ویا ویلایتان را به دست این سیستم قدرتمند بسیپارید. ای سیستم همانند یک نگهبان، به صورت 24 ساعته مراقب محیط شماست.
  • کنترل از راه دور: برخی از دزدگیرهای اماکن مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند و شما می‌توانید تا 5 عدد دستگاه را از راه دور خاموش و یا روشن کنید.
  • جلوگیری از خسارت: سرقت، خسارت بسیار زیادی را به افراد وارد می‌کند و تا حد بسبار زیادی نصب انواع سیستم حفاظتی دزدگیر باعث شده تا سارق از سرقت منصرف شود.
  • کاهش هزینه‌ها: تصور کنید که بخواهید نگهبانی برای باغ و ویلایتان استخدام کنید در وهله‌ی اول بایستیب به وی به صورت ماهانه حقوقی پرداخت کنید، این در حالیست که شما با نصب دزدگیر اماکن یکبار هزینه کرده و تا مدتهای طولانی امنیت محیطتتان را تضمین کرده‌اید، مورد بعدی نیز خطر درگیری سارق با نگهبان است که منجر به اتفاقات تلخ مانند قتل شود.

مزایای سیستم حفاظتی دزدگیر برای باغ و ویلا

در قیمت گذاری طراحی سیستم حفاظتی دزدگیر برای باغ و ویلا چه عواملی موثر است؟

عوامل بسیار زیادی در قیمت گذاری در قیمت گذاری طراحی سیستم حفاظتی دزدگیر برای باغ و ویلا موثر است که از جمله آن‌ها می‌توان به متراژ محیط، برند دستگاه‌های استفاده شده، نوع سنسور بیم خطی، نوسانات بازار، اجرت نصب و غیره اشاره کرد، به همین علت نیاز است تا ابتدا از محیط بازدید شده و سپس با توجه به متراژ و نوع محیط، تعداد سنسورها و مکان نصب آن‌ها مشخص گردد.

در انتخاب سیستم امنیتی برای باغ و  ویلا باید به چه نکتی دقت کنیم؟

برای آنکه سیستم امنیتی کارایی مناسب را داشته باشد حتما بایستی تا به یک سری نکات، در زمان انتخاب دقت کنید، در غیر اینصورت ممکن است دستگاه اعلان سرقت به درستی کار نکرده و از ویلا و یا باغ شما در مقابل سرقت حفاظت نکند، حال از جمله این ویزگی‌ها عبارتند از:

  • متراژ: مسلما هرچه متراژ باغ شما بزرگتر باشد بایستی تعداد بیشتری لوازم جانبی برای محیط خود تهیه کنید. در این زمینه توصیه می‌شود حتما با فردی مشورت کنید که در زمینه طراحی سیستم‌های امنیتی تجربه دارد زیرا اگر تجهیزات و تعداد آنان به درستی انتخاب نشود، سارقین به راحتی می‌توانند محیط شما را سرقت کند. 
  • داشتن باتری پشتیبان: دبگر موردی که بایستی در انتخاب دزدگیر به آن دقت نمایید، پشتیبانی از باتری است، این قابلیت در زمان قطعی برق کاربرد داشته و انرژی موردنیاز دزدگیر را برای مقابله با سارقین تامین می‌کند. 
  • ضد آب بودن: از دیگر ویزگی‌های مهم یک سیستم حفاظتی، ضد آب بودن آن است، در غیر اینصورت با کمترین میزان رطوبت دستگاه از کار افتاده و کارایی‌اش را از دست می‌دهد. 
  • سیستم هشدار پیامکی: در حال حاضر اغلب سیستم‌های دزدگیر مجهز به سیستم اعلام پیامک هستند، اما اگر سیستم شما مجهز به چنین قابلیتی نبود نیاز است تا تلفن کننده سیمکارتی بتا تهیه نمایید. 
  • امکانات دستگاه: امکانات دستگاه باید به گونه‌ای باشد که شما را در کنترل هرچه بهتر محیط یاری کند، برخی از امکانات شامل امکان افزایش و یا کاهش شماره تماس، امکان زون بندی، کنترل از راه دور و اعلام قطعی برق است. 

در انتخاب سیستم امنیتی برای باغ و  ویلا باید به چه نکتی دقت کنیم؟

کلام آخر

اگر قصد خرید باغ و ویلا را دارید ابتدا به فکر نصب سیستم امنیتی باغ و ویلا باشید، زیرا سارقین از عدم حضور شما در باغ سواستفاده کرده و وسایل شما چه در محوطه بیرونی و چه در محوطه مسکونی را به سرقت می‌برند. لطفا قبل از هر اقدامی به مواردی نظیر تجربه فروشگاه، برند دستگاه و کیفیت آن دقت کنید تا بتوانید سیستمی ایده آل را برای محیطتتان طراحی نمایید. جهت مشاوره لطفا با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین در کنار دزدگیر اماکن، دوربین مداربسته می‌تواند امنیت محیط شما را دو چندان کند.

پیچیدگی و نوع نصب مطابق با سیستم انتخابی متفاوت است. مثلا سیستم‌های بی سیم به دلیل عدم نیاز به سیمکشی از مدل‌های سیمی بسیار راخت تر است. 

 

بله در حال حاضر اغلب سیستم‌های امنیتی مجهز به اپلیکیشن بوده و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا از راه دور حتی از فاصله هزاران کیلومتری بتوانید سیستم دزدگیر باغ و ویا ویلای خود را کنترل نمایید. 

بله بایستی به طور منظم حسگرها وسیستم مزکزی توسط فرد متخصص بررسی شوند تا در صورت وجود هرگونه مشکل احتمالی سریعا ایراد برظرف شود، تعمیر و نگهداری در سیستم‌های بیسیم نیز اهمیت بیشتری دارد چرا که در صورت اتمام باتری عملا دستگاه هیچ کاربردی ندارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *